۲۸۲ نقطه حادثه خیز جاده ای در استان تهران وجود دارد

تهران – ایرنا - معاون حمل و نقل اداره کل امور فنی و عمرانی استانداری تهران با بیان اینکه ۲۸۲ نقطه حادثه خیز درون شهری و برون شهری در سطح استان وجود دارد، گفت: ۵۷ نقطه برون شهری و ۲۲۵ نقطه حادثه خیز درون شهری در سطح استان داریم که برای رفع آن برنامه مناسبی در حال انجام است.

مهدی محمود پور روز دوشنبه در حاشیه جلسه مشترک شورای ترافیک شهرستان دماوند با کمیته فنی شورای ترافیک استان و کمیسیون ایمنی راه‌های استان تهران که با حضور برخی مسئولان استانی و شهرستانی در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد با اشاره به موضوعات مطرح شده در این جلسه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این جلسه در راستای بررسی موارد و مصوبات بازدید معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران تشکیل شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه در این جلسه رسیدگی به ۱۰ مصوبه در دستور کار قرار گرفت، به نقاط مه گیر در سطح شهرستان اشاره کرد و افزود: هم اکنون ۷ نقطه مه گیر در شهرستان احصا و مقرر شده در جهت رفع آن اقدام شود و همچنین رفع مشکلات بهمن گیر بودن منطقه مبارک آباد در محور هراز نیز در دستور کار است.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های اساسی در سطح استان کاهش میزان تصادفات است، خاطر نشان کرد: ۸۱ درصد تصادفات طبق آمار استان تهران مربوط به عابرین پیاده و موتور سیکلت ها است.

محمود پور عنوان کرد: در این جلسه نیز بر اهمیت این موضوع اشاره شد تا در راستای رفع مشکلات مربوط به این حوزه به منظور کاهش میزان تصادفات اقدامات لازم صورت گیرد؛ طبق آمار موجود در یک ماهه اول سال جاری میزان تصادفات نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

معاون حمل و نقل اداره کل امور فنی و عمرانی استانداری تهران در خصوص حمل و نقل ریلی نیز بیان کرد: تحقق این امر منوط به مباحث کارشناسی بوده و در دستور کار نیز قرار دارد.

وی همچنین در خصوص آخرین وضعیت پروژه کمربندی سرهار شهرستان دماوند اظهار داشت: یک سری مکاتبات و مسائل باقیمانده از گذشته باید انجام شود و در صورتی که به مرحله عملیاتی برسد، اطلاع رسانی صورت می‌گیرد.

محمود پور با بیان اینکه در این جلسه ۵ طرح توسط شهرداری دماوند در خصوص رفع مشکلات ترافیکی مطرح شد، تاکید کرد: کلیات این ۵ طرح مورد تأیید قرار گرفت و در خصوص جزئیات و مباحث فنی باید پیگیری‌های لازم صورت گیرد.

معاون حمل و نقل اداره کل امور فنی و عمرانی استانداری تهران اضافه کرد: در اکثر نقاط استان مشکل ترافیکی وجود دارد که به منظور رفع آن مشکلات هر شهرستان بررسی و برنامه‌های زمان بندی اجرایی آن نیز ابلاغ خواهد شد.

راه اندازی سامانه سپند جهت ثبت نام سرویس مدارس دانش آموزان استان

وی افزود: در خصوص ثبت نام سرویس مدارس دانش آموزان سامانه سپند راه اندازی شد و از ابتدای سال تحصیلی جدید نیز این موضوع در سراسر استان تهران اجرایی خواهد شد.

این مقام مسئول ادامه داد: کارگروه استانی این موضوع در هفته اخیر برگزار و در سطح هر شهرستان نیز به منظور بررسی مشکلات در این حوزه تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید باید برگزار و پس از احصاء مشکلات گزارش‌های مربوطه به استان ارائه شود.

محمود پور در خصوص جابجایی پلیس راه ورودی شهر دماوند نیز خاطر نشان کرد: این موضوع در سنوات گذشته مطرح و پیگیری‌های لازم صورت گرفته بود و در این جلسه مقرر شد ظرف یک ماه آینده اداره راه و شهرسازی قطعه زمینی به این موضوع اختصاص دهد.

معاون حمل و نقل اداره کل امور فنی و عمرانی استانداری تهران در خصوص مشکلات مربوط به یک طرفه کردن محور هراز بیان کرد: محل یک طرفه شدن این محور مورد بحث تبادل نظر قرار گرفته بود که مقرر شد اداره راهداری و شهرداری به همراه شهرداری آبعلی و مجموعه فرمانداری در خصوص چهار خطه شدن این محور پس از طی سلسله مراتب اداری و تصویب آن در سطح استان اقدامات لازم را انجام دهند.

تهرام/۷۲۴۶//‏۶۱۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =