۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۰
کد خبر: 83357822
۲ نفر
گلخانه یک هکتاری گل رز در رباط کریم افتتاح شد

تهران- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رباط کریم اعلام کرد: به مناسبت هفته جهاد کشاورزی گلخانه یک هکتاری گل رز شاخه بریده در این شهرستان افتتاح شد.

علیرضا حیدری روز دوشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: این گلخانه در زمینی به وسعت ۱۰ هزار متر مربع و در مدت یک سال در روستای یقه شهرستان رباط کریم به بهره برداری رسید.

وی افزود: این گلخانه با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال در حالی به بهره برداری رسید که سالانه قرار است این گلخانه حدود یک میلیون شاخه گل رز تولید کند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رباط کریم خاطرنشان کرد: با افتتاح این گلخانه برای ۱۲ نفر بصورت مستقیم و همچنین برای ۱۰ نفر بصورت غیر مستقیم شغل ایجاد می شود.

** افتتاح پروژه‌های کشاورزی در ملارد

همچنین مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ملارد از افتتاح ۳ طرح آبیاری و چند پروژه دیگر در حوزه کشاورزی در این شهرستان خبر داد.

اسماعیل صارمی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: با افتتاح ۳ طرح آبیاری در ۵۵ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان در مجموع ۲۵۰ هزار متر مکعب صرفه جویی در مصرف آب می‌شود.

وی همچنین از افتتاح دیگر پروژه‌های کشاورزی در این شهرستان خبر داد و گفت: به مناسبت هفته جهاد کشاورزی واحد فرآوری انواع سبزیجات و میوه با اعتباری بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال در شهرک صنعتی دهک ملارد افتتاح شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ملارد ادامه داد: طرح آبیاری میکرو از نوع نوار تیپ نیز در زمینی به مساحت ۱۶ هکتار که اراضی سبزی و صیفی را پوشش می‌دهد افتتاح شد که با افتتاح این طرح سالانه ۱۳۰ هزار متر مکعب در مصرف آب صرفه جویی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با افتتاح این پروژه‌ها برای ۶۸ نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد می‌شود.

۲۱ تا ۲۷ خردادماه هفته جهاد کشاورزی است که در این هفته پروژه‌های مختلفی در حوزه کشاورزی در شهرستان‌های استان تهران افتتاح می‌شود.

تهرام/‏۷۲۴۳/‏ / ‏۱۳۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =