۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۷
کد خبرنگار: 2297
کد خبر: 83357810
۰ نفر
استاندار تهران: فرشبافی ظرفیت خوبی برای اشتغال زنان است

تهران ـ ایرنا ـ استاندار تهران گفت: بیشتر هنرمندانی که در حوزه فرش دستباف مشغول هستند را زنان تشکیل می‌دهند و باید با توجه به این صنف، نسبت به توسعه اشتغال بانوان و رونق تولید اقدام کنیم.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا انوشیروان محسنی بندپی در نخستین جلسه کارگروه فرش دستباف استان تهران که در استانداری برگزار شد با بیان اینکه ۴۰ هزار و ۳۸۰ نفر در استان تهران در صنعت فرش مشغول به کار هستند که تنها هفت هزار نفر از آنها تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گرفته‌اند گفت: باید برای بیمه افراد دیگر اقدام شود.

وی اضافه کرد: ۱۰ درصد از بودجه ارزش افزوده را مجاز هستیم برای اشتغال اختصاص دهیم که اولویت ما توجه به اشتغال در بخش زنان است.

محسنی بندپی افزود: مرکز ملی فرش، یکی از نهادهایی است که برای رونق بخشی به این حوزه، اقدامات ارزنده‌ای را ترتیب داده و باید استمرار داشته باشد.

وی ادامه داد: کارگروه فرش استان در راستای اهمیت این عرصه تشکیل شده و در نظر دارد تا با صیانت از اصالت فرش ایرانی از کپی‌برداری و مصادره کردن آن توسط سایر کشورها نظیر چین و هند جلوگیری شود.

استاندار تهران با بیان اینکه مدرک‌گرایی در برخی عرصه‌ها، مخل فن، حرفه و هنر بوده گفت: اساتیدی در حوزه فرشبافی فاقد مدارک تحصیلی خاص هستند و نباید از آنها برای تأسیس مؤسسه آموزش فرشبافی مدرک طلب کنیم.

تهرام/‏۳۰۳۶/‏/‏۶۱۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =