حقوق دانشجو معلمان بر اساس قانون متعهدین خدمت تعیین می شود

تهران- ایرنا- معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: حقوق دانشجو معلمان دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی بر اساس ماده ۶ قانون «متعهدین خدمت به وزارت آموزش‌وپرورش» تعیین می شود و تاکنون هیچ مجوزی برای اعمال حداقل حقوق به دانشجو معلمان وزارت آموزش و پرورش ابلاغ نشده است.

به گزارش روز دوشنبه آموزش و پرورش، علی الهیار ترکمن با اشاره به اینکه وزارت آموزش و پرورش به عنوان یک دستگاه اجرایی در جایگاه تفسیر قانون نیست و صرفاً اجراکننده قوانین و مقررات ابلاغی محسوب می‌شود، افزود: موضوع اعمال حداقل حقوق به دانشجومعلمان در سال های گذشته از سازمان اداری و استخدامی کشور استعلام شده و سازمان مزبور با بیان اینکه حقوق دانشجومعلمان براساس قانون خاص تعیین می شود، اعمال حداقل حقوق را برای آنان وارد ندانسته است.

الهیار ترکمن گفت: دانشجومعلمان، همکاران جوان و سرمایه های آینده آموزش و پرورش هستند و قرار است در سه دهه آینده سکان نظام تعلیم و تربیت را در دست داشته باشند. انتقال اطلاعات ناقص به آنان که موجب بدبینی به وزارت آموزش و پرورش و ناامیدی شغلی در آنان می شود، به صلاح نظام تعلیم و تربیت نیست.

الهیار ترکمن با بیان روند اعمال افزایش حقوق دانشجومعلمان بر اساس مصوبات سال جاری افزود: پس از ابلاغ مصوبه افزایش حقوق سال ۹۸، این وزارتخانه با سازمان اداری و استخدامی کشور مکاتبه و مجوز اعمال ۴۴۰ هزار تومان افزایش را برای حقوق دانشجومعلمان اخذ کرد. در خصوص اعمال حداقل حقوق نیز مکاتبات و پیگیری هایی در این زمینه به عمل آمده و همکاران در اداره کل امور اداری پیگیر موضوع هستند تا در صورت صدور مجوز از سوی مراجع ذیربط، حداقل حقوق را در احکام همکاران جوان وزارت آموزش و پرورش اعمال کنند.

الهیار ترکمن خطاب به دانشجومعلمان خاطرنشان کرد: خدمتگزاران شما در معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش حامی شما هستند و بدون شک تمام تلاش خود را برای ایجاد زمینه کاری مناسب و احقاق حق عزیزان در چهارچوب قوانین و مقررات ذیربط به کار خواهند بست.

وی در پایان گفت: از آنجا که وزارت آموزش و پرورش نمی‌تواند رأساً قوانین و مقررات را تفسیر کند؛ در برخی موارد نیازمند اخذ نظر مراجع ذیربط است و اگر این فرآیند اندکی طولانی می‌شود دلیلی بر نادیده گرفتن حقوق افراد نیست. پیگیری‌ها برای اخذ نظر مراجع ذیربط در خصوص اعمال حداقل حقوق به دانشجومعلمان ادامه دارد و به محض حصول نتیجه در این زمینه اطلاع رسانی خواهد شد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =