۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۹
کد خبرنگار: 1061
کد خبر: 83357783
۳ نفر
نصیرزاده: برانکو پرسپولیس را بازی داد

تهران- ایرنا- کارشناس مدیریت فوتبال معتقد است برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق سرخپوشان با شگرد خاصی باشگاه پرسپولیس را بازی داد تا علاوه بر گرفتن مطالبات خود با الاهلی عربستان قرارداد ببندد.

برانکو سرانجام پس از نزدیک به ۵ سال حضور در تیم پرسپولیس و ایران به عربستان رفت و به تیم الاهلی پیوست. هر چند مرد کروات افتخارات شایسته ای با سرخپوشان کسب کرد و یک فصل دیگر با پرسپولیس قرارداد دارد ولی شواهد حاکی از این است که او به خوبی از زوایایی قرارداد خود با طرف ایرانی آگاه بود تا مطمئن شود که مشکلات انضباطی از سوی نهادهای بین المللی متوجه اش نیست و می‌تواند به تیمی دیگر بپیوندد.

«هوشنگ نصیرزاده» امروز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در این خصوص گفت: شاید باور نکنید که در کشوری مانند قطر بین مربی و باشگاه یک صفحه قرارداد امضا ء می‌شود. ولی در ایران این قرارداد در چندین صفحه منعقد می‌شود که ممکن است بندهایی هم به سود مربی یا بازیکن درج شود.

وی گفت: اگر یادتان باشد برانکو پیش از این به عربستان رفته بود و خبر رسید که مذاکرات او با الاهلی به بن بست خورده تا بتواند به ایران برگردد و پول خود را از باشگاه پرسپولیس بگیرد. بر همین اساس پس از دریافت بخشی از مطالباتش، پیوستن او به الاهلی هویدا شد تا مشخص شود او پیش از این با باشگاه عربستانی و رسانه‌های آنها، تبانی‌های لازم را انجام داده است.

مدیرعامل سابق ماشین سازی تبریز افزود: در ایران آئین نامه‌ای در خصوص چگونگی عقد قرارداد با مربیان وجود ندارد و آنچه هست درباره چگونگی عقد قرارداد با بازیکنان است. اما اگر در قرارداد با مربیان نیز باشگاه نتواند در موعد مقرر مطالبات را پرداخت کند، مربی می‌تواند قرارداد خود را یکطرفه فسخ کند. هرچند که در مجموع مربیان خارجی در ایران زیاده خواه هستند.

نصیرزاده افزود: البته من از قرارداد برانکو و سایر قراردادهای مربیان خارجی در ایران با خبر نیستم ولی این را می دانم که باشگاه پرسپولیس به رغم همه مشکلات اقتصادی و ارزی، برای حفظ برانکو تلاش کرد و بخشی از مطالبات او را هم پرداخت کرد.

ورزشگاه‌های ایران می‌توانند به استانداردهای بین اللملی برسند

نصیرزاده در باره اینکه سازمان لیگ، باشگاه‌ها فوتبال ر ا ملزم به استانداردسازی ورزشگاه‌های خود کرده است، گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا و شواری عالی امنیت کشور به استاندارد سازی ورزشگاه‌های باشگاه فوتبال در ایران اصرار دارند. البته این استانداردها در بعضی از ورزشگاه‌ها وجود دارد و در بخشی دیگر نیاز به تقویت آن است.

وی گفت: تنها نگرانی سازمان لیگ فوتبال فقط برای ورزشگاه‌ها شهید وطنی قائم شهر، پارس جنوبی جم و نفت مسجد سلیمان است که از استانداردهای لازم فاصله دارند.

باشگاه اگر عدالت می‌خواهند VAR را نصب کنند

وی گفت: VAR(کمک داور ویدوئی) از الزامات یک ورزشگاه است و اگر ورزشگاهی VAR نداشته باشد پس در این صورت نباید تیم‌های فوتبال به تصمیمات داور اعتراض کنند. زیرا این تکنولوژی در همه کشورهای صاحب فوتبال استفاده می‌شود و قطعاً سبب اجرای عدالت است.

وی درباره اینکه چرا از مدیریت باشگاه ماشین سازی تبریز جدا شد گفت: قراردادم با این باشگاه به اتمام رسیده بود و پیوستن «رسول خطیبی» به عنوان سرمربی نیز هیچ ربطی به این جدایی نداشت و فقط به دلایل شخصی از ماشین سازی تبریز جدا شدم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =