آموزش و پرورش برنامه‌های شادی آفرین در مناطق سیل زده اجرا می‌کند

تهران - ایرنا - مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: آموزش و پرورش برنامه‌های شادی‌آفرینی را در مناطق سیل‌زده اجرا می‌کند.

به گزارش آموزش و پرورش، علی رمضانی امروز دوشنبه در جلسه کمیسیون فعالیت‌های تابستانی سال ۹۸ که با حضور دیگر اعضای تشکل‌های دانش‌آموزی برگزار شد، اظهار کرد: سیاست آموزش و پرورش با توجه به اسناد بالادستی و برنامه ششم، تمرکز بر مهارت‌آموزی است و در این زمینه آموزش و پرورش قبول کرده که به این موضوع ورود جدی داشته باشد؛ بنابراین در کنار دوستان در حوزه آموزش مصمم هستیم بحث مهارت‌آموزی، کارآفرینی و ایجاد فضای شاد را برای دانش‌آموزان جدی بگیریم.

وی از آغاز ثبت‌نام در کلاس‌های پایگاه تابستانی از اول تیرماه خبر داد و افزود: سیاست ما در پایگاه‌های تابستانی امسال این است که بتوانیم طبق نام‌گذاری سال بر مبنای حمایت از تولید کالای ایرانی تلاش کنیم برنامه حمایت از این موضوع را با راه‌اندازی دبیرخانه‌ای در یزد با حمایت تشکل‌ها و شورای دانش‌آموزی داشته باشیم.

رمضانی ادامه داد: در کانون‌های فرهنگی تربیتی سیاستی که در پیش گرفته‌ایم برگزاری جشنواره تولیدات کالای ایرانی در سراسر کشور است به طوری که هر استان یک جشنواره را در دستور کار خود قرار دهد.

وی گفت: یک دغدغه جدی هم داریم و آن حمایت از تولیدات بومی و محلی است، باید بتوانیم از ظرفیت وزارت آموزش وپرورش و تشکل‌های دانش‌آموزی کمک بگیریم تا در پایگاه‌های تابستانی نمایشگاهی از تولیدات استان‌ها در مدارس راه‌اندازی شود و برای هر دانش‌آموز یک مهارت دیده شود.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش بر لزوم توسعه مهارت‌های اجتماعی و فرهنگی در میان دانش‌آموزان تأکید کرد و افزود: تمام فعالیت‌های ما باید بر اساس نگاه فرهنگی هنری باشد بنابراین باید از ورود دانش‌آموزان به بنگاه‌های اقتصادی حمایت کنیم.

وی گفت: اردوها و فعالیت‌های فرهنگی و پرورشی مورد استقبال دانش‌آموزان هستند. ظرفیت‌های ویژه دارالقرآن‌ها، اردوگاه‌ها و ظرفیت‌های پژوهش سراها می‌توانند برای مهارت‌آموزی به ما کمک کنند.

رمضانی در ادامه گفت: انتظار داریم نهادهای بیرون آموزش و پرورش در این راستا به ما کمک کنند تا بتوانیم این رسالت را انجام دهیم.

وی از شروع ثبت‌نام در پایگاه‌های تابستانی از هفته اول تیر خبر داد و گفت: امیدوارم امسال بتوانیم به ۳۰ هزار پایگاه برسیم. همچنین در معاونت پرورشی و فرهنگی برای ۳ استان سیل‌زده برنامه ویژه شادی‌آفرین داریم.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش همچنین از افتتاحیه برنامه‌ها و فعالیت‌های تابستانی در شهر آق‌قلا در استان گلستان خبر داد و خاطرنشان کرد: تربیت ۲ هزار و ۴۰۰ مدرس اردویی را در دستور کار داریم که ۲۰۲ نفر از مدرسان کشوری این کار را انجام خواهند داد.

وی افزود: امسال درصد شرکت‌کنندگان در مسابقات فرهنگی هنری رشد ۶۰ درصدی داشت و حدود ۵ میلیون نفر در بخش سرود شرکت کردند.

رمضانی به برگزاری برنامه‌های احلی من العسل، همیار مشاور و برنامه مهارتی و تشکیلاتی اشاره کرد و گفت: برای داشتن مدرسه شاد نیاز به مربی شاداب داریم که این موضوع از سوی تمام دفاتر معاونت در حال پیگیری است.

وی در ادامه به برنامه‌های مختلف تشکل‌های دانش‌آموزی اشاره کرد و یادآورشد: باید برای دانش‌آموزان استثنایی هم برنامه داشته باشیم و این فرصت را در فعالیت‌های تابستانی برای این دانش‌آموزان فراهم کنیم.

این مسئول آموزش و پرورش در پایان به بحث بازی‌های رایانه‌ای هم اشاره کرد و گفت: از سال گذشته تفاهم‌نامه‌ای با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این باره امضا کردیم و ۴۰ نفر از برگزیدگان کشوری را آموزش دادیم. امسال نیز در انجمن بازی‌سازی رایانه‌ای این کار فرهنگی را ادامه خواهیم داد./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =