کشف ۱۳ تن انواع مواد مخدر در یک هفته اخیر

تهران- ایرنا- معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۱۳ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در کل کشور طی یک هفته اخیر خبر داد و گفت: مجموع کشفیات این هفته که طی ۱۳۴۰ فقره عملیات به دست آمد ،۱۳ هزار و ۱۴۳ کیلوگرم است که در مقایسه با هفته قبل ۲۰ درصد کاهش دارد.

به گزارش روز دوشنبه ستاد مبارزه با مواد مخدر، ناصر اصلانی افزود: بیشترین حجم مواد مکشوفه مربوط به تریاک به میزان ۱۱ هزار و ۳۸۵ کیلوگرم بوده و ۸۶ درصد مجموع کشفیات را شامل می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: همچنین از این میزان یکهزار و ۲۹۵ کیلوگرم حشیش، ۵۳ کیلوگرم شیشه، ۲۳۶ کیلوگرم مرفین، ۸۳ کیلوگرم هروئین، ۹ هزارو ۶۴۲ عدد قرص روان‌گردان، ۵۵ مواد پیش‌ساز و ۸۸ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

اصلانی با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی ۱۳۴۰ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۹.۸ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.

وی اظهار داشت: در هفته اخیر مجموعاً ۷ هزار و ۹۹۰ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۲۲۷ نفر به اتهام قاچاق مواد مخدر و روانگردان ۲ هزار و ۳۶۱ نفر خرده‌فروش و توزیع‌کننده مواد مخدر و ۴ هزارو ۳۶۵ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند. همچنین یکهزا رو ۳۷ نفر طی سایر عملیات‌های مرتبط با موضوع مواد مخدر دستگیر شده‌اند.

معاون مقابله با عرضه ستاد افزود: از ۹ هزارو ۶۴۲ عدد قرص روان‌گردان مکشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد با ۵ هزارو ۴۰۳ عدد مربوط به استان فارس است که نشان‌دهنده ۵۶ درصد مجموع کشفیات قرص‌های روانگردان در هفته اخیر است.

اصلانی با بیان اینکه بالغ بر ۷۸ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور می‌باشد، اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۴ هزار و ۷۱۴ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۳۵ درصد کشفیات کشور می‌باشد و بوشهر با یکهزار و ۴۶۵ کیلوگرم، کرمان با یکهزار و ۳۹۲ کیلوگرم، هرمزگان با یکهزار و ۷۴ کیلوگرم، یزد با ۷۳۷ کیلوگرم، اصفهان با ۶۱۳ کیلوگرم و تهران با ۴۳۹ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

وی افزود: سهم کشفیات ۵ استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۶۶ درصد است.

اصلانی اظهار داشت: طی این مدت، ۱۸۴ دستگاه خودرو، ۱۶ دستگاه موتورسیکلت، ۴ قبضه سلاح و ۸۳ دستگاه موبایل توقیف شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =