۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۱۰
کد خبرنگار: 1225
کد خبر: 83357715
۰ نفر
ظرفیت مراکز نگهداری گندم در فاروج ۲ هزار تن است

بجنورد- ایرنا- مدیر جهادکشاورزی فاروج گفت: ظرفیت اسمی ۲ مرکز خرید گندم این شهرستان یک هزار تن است که با اقدامات انجام شده این ظرفیت به ۲ هزار تن در عمل افزایش می یابد.

مهرداد حیاتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون ۲ مرکز خرید در روستای مایوان و مرغزار با ظرفیت اسمی یک هزار تن و ظرفیت عملی ۲ هزار تن گندم و جو تأیید شده است و این مراکز آماده ارائه خدمات هستند.

مدیر جهاد کشاورزی فاروج همچنین گفت: برای قرار گرفتن سیلو در شمار مراکز خرید گندم کشاورزان نشست‌هایی با فرماندار، دادستان و مدیرکل غله برگزار شده است تا با تعریف نماینده برای این واحد، فعالیت‌های مربوط به خرید گندم در آنجا انجام شود.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری ستاد برداشت گندم، جو و کلزا در شهرستان بیان داشت: در این نشست قیمت کارکرد یک ساعت و ۱۵ دقیقه کمباین متوسط داخلی یک میلیون و ۱۳۱ هزار و ۸۷۰ میلیون ریال برای برداشت گندم و جو دیم، قیمت کارکرد کمباین متوسط داخلی با کارکرد ۲ ساعت و ۱۵ دقیقه در مزارع جو و گندم آبی، ۲ میلیون و ۳۷ هزار و ۳۷۰ ریال و در مزارع کلزا با کمباین متوسط داخلی و نیمه سنگین مجهز به هد برداشت به قیمت ۳ میلیون و ۲۰۸۷ هزار و ۱۲۰ ریال مصوب شد که البته در نهایت نرخ توافقی کمباین دار و کشاورز هم مورد قبول بوده ودر زمان بروز اختلاف، نرخ‌های مصوب شده ملاک عمل خواهد بود.
حیاتی، سطح زیر کشت گندم آبی شهرستان را چهار هزار و ۵۱۵ هکتار، گندم دیم را، ۱۰ هزارو ۳۵۰ هکتار، جو دیم، ۳ هزارو ۲۰۰ هکتار، جو آبی ۳ هزار هکتار و کلزار شهرستان را ۷۸ هکتار عنوان کرد.
وی افزود: با توجه به سطح زیر کشت، پیش بینی برداشت گندم ۳۴ هزار تن و جو مازاد بر مصرف دام کشاورزان، ۷ هزار تن است.

کلنگ ساخت ساخت سیلوی گندم زرین فاروج به ظرفیت ۲۰ هزار تن در سال ۸۹ به زمین زده شد، این سیلوی فلزی در مساحتی به وسعت ۱۲ هزار و ۹۹۹ مترمربع ساخته شد و بهمن ۹۲ به بهره برداری رسید.
۷۱۸۷ / ‏‬ ۶۰۴۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =