۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۰
کد خبرنگار: 2693
کد خبر: 83357714
۰ نفر
۲ میلیارد دلار کالا از گمرکات هرمزگان صادر شد

بندرعباس- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: ۲ میلیارد و ۷۹۳ میلیون دلار کالا به وزن ۶ میلیون و ۷۹۳ هزار تن در ۲ ماه نخست امسال از گمرکات این استان به خارج از کشور صادر شد.

خلیل قاسمی روز دوشنبه در نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان افزود: این میزان کالا نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ از لحاظ ارزش دلاری ۱۶ درصد افزایش داشته است.
وی بیان داشت: کالاهای صادر شده شامل سنگ آهن، پلیمرهای اتیلن، قیر، نفت، کودهای معدنی و شیمیایی است که به مقصد کشورهای چین، امارات، تایلند، هند و عمان بارگیری شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اظهارداشت: هدف گذاری حوزه صادرات محصولات تولیدی استان در سالجاری بیش از ۳ میلیارد دلار است که تنها در ۲ ماه نخست امسال به این رقم نزدیک شده‌ایم.
قاسمی، همچنین میزان واردات کالا را در این مدت ۲۴۳ تن معادل ۲۰۲ هزار دلار ذکر کرد و گفت: این میزان در گمرکات کوچک هرمزگان انجام گرفته که نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.
وی یادآور شد: همچنین در ۲ ماهه سالجاری ۱۳۰ تن واردات ملوانی به ارزش ۱۴۵ هزار دلار از دفاتر گمرکات کوچک استان هرمزگان انجام شده است.
این مسؤول گفت: با توجه به تاکید استاندار هرمزگان توجه بیشتری به بنادر کوچک صورت می‌گیرد و دستورالعملی در این زمینه در حال تهیه و تدوین است.
وی یادآورشد: با توجه به مرزهای دریایی هرمزگان و فعالیت شناورهای صیادی، تجاری و ملوانی باید مشکل سوخت یارانه‌ای آنها برطرف شود.
قاسمی در پایان از لغو عوارض بر صادرات خرما خبر داد و گفت: این عوارض با توجه به ماه رمضان اعمال شده بود.
۷۱۹۵/۶۰۴۸


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =