۲۹ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۳۳
کد خبرنگار: 2083
کد خبر: 83357706
۰ نفر

برچسب‌ها

رئیس کمیته امداد بیارجمند : کمک های مردمی ۳۰ درصد افزایش یافت

شاهرود- ایرنا- رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) بخش بیارجمند گفت: کمک های مردم این بخش ۳۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

مرتضی نوروزپور روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: امسال ۱۲۷ میلیون ریال زکات فطره در بخش بیارجمند جمع آوری شد که نسبت به سال گذشته ۸۲ درصد افزایش داشت.
وی اضافه کرد: ۱۶ میلیون و ۷۵۴ هزار ریال کفاره و یک میلیون و ۶۰۰ هزار ریال سهم سادات نیز جمع آوری شد.
وی با اشاره به اینکه رویکرد مسجد محوری در کمیته امداد به صورت جدی دنبال می‌شود افزود: با محوریت امام جماعت و با نظارت اعضای شورای زکات مبالغ جمع آوری و برای نیازمندان همان محل هزینه شد.
نوروزپور تصریح کرد: کمک‌های مردمی به مبلغ یک میلیارد و ۳۱۸ میلیون ریال جمع آوری و درهفته اکرام و اطعام کالاهایی مانند برنج، روغن، قند، حبوبات، رب و ماکارونی، بین نیازمندان توزیع شد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های فراوان دربخش بیارجمند افزود: استفاده از ظرفیت‌های مختلف جامعه از جمله هیأت امناهای مساجد برای شناسایی محرومان محلات یکی از اولویت‌های کمیته امداد است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) بیارجمند با اشاره به ضرورت آموزش مددجویان گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی و مشاوره شغلی از برنامه‌های این نهاد حمایتی در راستای ایجاد اشتغال پایدار برای اقشار آسیب پذیر است.
۸۰۹ خانوار با جمعیت افزون بر یک هزار و ۷۰۰ تن زیر پوشش این نهاد حمایتی در بخش بی ارجمند هستند.
شهر بی ارجمند در ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شاهرود قرار گرفته و تا سمنان ۳۱۰ کیلومتر فاصله دارد.
این بخش با بیش از ۱۰ هزار نفر جمعیت ۴۰ روستا دارد.

۷۳۵۷/‏۷۴۰۸/‏۶۱۶۷