ایران بر تلاش جدی پاکستان برای آزادی مرزبانان ربوده شده تاکید کرد

اسلام آباد - ایرنا - معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت تلاش های جدی دولت و دستگاه های اطلاعاتی پاکستان برای آزادی سه نفر از مرزبانان بوده شده ایرانی توسط گروه های تروریستی تاکید کرد.

حسین ذوالفقاری امروز (دوشنبه) در اسلام آباد با دیدار با «اعجاز احمد شاه» وزیر کشور پاکستان با قدردانی از همکاری دولت، نهادهای امنیتی و نظامی پاکستان برای آزادی مرزبانان ربوده شده ایران در ماه‌های اخیر، بر لزوم ادامه این اقدامات برای آزادی فوری سه نفر دیگر از مرزبانان کشورمان تاکید کرد.
وزیر کشور پاکستان نیز در این دیدار قول همکاری بیشتر با ایران و پیگیری جدی موضوع مرزبانان ربوده شده را داد.
معاون وزیر کشور ایران در ادامه با اشاره به دو مرز رسمی ایران «ریمدان» و «پیشین» گفت: ایران آمادگی دارد تا همزمان هر دو مرز را فعال کند که باعث تقویت مناسبات اقتصادی و رونق تجارت در مرزهای دو کشور می‌شود.
وی تاکید کرد: در صورت آمادگی طرف پاکستانی و براساس زمان بندی دستگاه‌های مربوطه در هر دو طرف می‌توانیم فعالیت دو گذرگاه جدید مرزی را آغاز کنیم.
افزایش کنترل مرزهای ایران و پاکستان، جلوگیری از تحرکات اشرار و گروه‌های تروریستی، مبارزه با قاچاق مواد مخدر و جلوگیری از مهاجرت‌های غیرقانونی نیز از مباحثی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت.
حسین ذوالفقاری در این خصوص گفت: خوشبختانه اقدامات اخیر دولت پاکستان درخصوص تأمین امنیت مرزها رضایت بخش است و این کشور طرح حصارکشی در نوار مرزی ایران را نیز آغاز کرده است.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران در گذشته سرمایه گذاری‌های بسیاری برای تأمین امنیت مرزهای خود با پاکستان انجام داده و این روند ادامه خواهد داشت و ما انتظار داریم که پاکستان نیز همگام با ایران کنترل مرزهای مشترک را تقویت کند.
وی اظهار داشت: همکار های اخیر مرزی میان دو کشور افزایش یافته و باعث کاهش در سطح تحرکات غیرقانونی در مرزها و کنترل بیشتر این مناطق شده است.
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور افزود: کار گروه امنیتی ایران و پاکستان به زودی تشکیل خواهد شد و همچنین ما آماده هستیم تا در تهران میزبان وزیر کشور پاکستان باشیم.

**تحریم‌های یکجانبه فرصت همکاری برای همسایگان

حسین ذوالفقاری در ادامه این دیدار با اشاره به اقدامات یکجانبه آمریکا علیه ایران، گفت: ایران از طرف هیچ نهاد بین المللی تحریم نشده بلکه آمریکا به طور خودسرانه و غیرقانونی ایران را هدف تحریم‌های ظالمانه قرار داده است.
وی تاکید کرد: ایران به تمامی مسئولیت‌های خود در قبال برجام عمل کرده است اما آمریکا و سایر طرف‌های غربی به وعده‌های خود عمل نکرده و آمریکا نیز به رغم گزارش‌های متعدد آژانس مبنی بر تعهد کامل ایران، از برجام خارج شد.
وی تاکید کرد: برخی از کشورها خواسته و یا ناخواسته از تحریم‌های غیرقانونی آمریکا تبعیت کردند درحالی که فعالیت‌های اقتصادی با ایران هرگز مغایر با هیچیک از قوانین بین المللی نیست.
معاون وزیر کشور افزود: کشورهای منطقه به ویژه همسایگان باید از این فرصت استفاده کرده و به رغم تحریم‌های ظالمانه آمریکا، تعاملات مشترک اقتصادی را گسترش دهند.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =