۵۵ هزار خدمت در حوزه مسکن مددجویان تا پایان امسال اجرایی می‌شود

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد امام خمینی (ره) از ارائه ۵۵ هزار خدمت در حوزه مسکن مددجویان با اختصاص هشت هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال اعتبار خبر داد.

ابراهیم بازیان روز دوشنبه در نشست خبری افزود: امسال علاوه بر اینکه رویکردهای ما در تأمین مسکن برای مددجویان هدفدار، هوشمند و جهت‌دار شده است، امیدواریم بتوانیم با یاری نهادها و دیگر دستگاه‌ها در این حوزه خدمات بیشتری ارائه دهیم تا بتوانیم ۱۰۰ هزار خدمت با هزار میلیارد تومان اعتبار را اجرایی کنیم.

وی با بیان اینکه تأمین مسکن نیاز اصلی هر خانواده به شمار می‌رود و باید به موضوع مسکن خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد توجه ویژه‌ای داشته باشیم، گفت: همواره رویکرد نخست ما بر مبنای سیاست‌های دولت در جهت تأمین و ساخت مسکن بوده است که در این ارتباط بتوانیم حداکثر بهره را برده و ازمعافیت‌های اخذ جواز و صدور پروانه در مناطق شهری و روستایی نیز بهره‌مند شویم.

وی با اشاره به اینکه ۴۰ درصد تأمین منابع ساخت مسکن را از محل اعتبارات قرض الحسنه پیش بینی کرده ایم، تصریح کرد: در این ارتباط رویکرد دیگر ما در قالب تأمین مسکن با مشارکت تأمین منابع مالی و استفاده از تسهیلات به عنوان مکمل در ساخت مسکن است.

بازیان همچنین در خصوص حوادث سیل امسال گفت: روند بازسازی و بهسازی مناطق حادثه دیده شهری به کندی پیش می‌رود در حالی که باید هرچه سریع‌تر نسبت به تأمین مسکن دهک‌های متوسط و رو به پایین اقدام شود.

وی گفت: استفاده حداکثری از تسهیلات بانکی براساس برنامه توسعه ۵ ساله و بودجه سالیانه در قالب بلاعوض و مکمل از دیگر رویکردهای ما به شمار می‌رود.

بازیان با بیان اینکه ارائه خدمات در هفت ردیف مشخص به انجام می‌رسد، گفت: خرید مسکن شهری و روستایی، احداث مسکن، بهسازی مسکن و سایر موارد بهسازی و نوسازی از جمله خدماتی است که انجام می شود.

مدیرکل دفتر مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد گفت: بر اساس اطلاعات و آمار موجود تاکنون در بخش روستایی ۲۱ هزار واحد در مناطق حادثه دیده نوسازی و ۱۰ هزار واحد نیز خرید و احداث شده است.

وی با اشاره به زلزله کرمانشاه، اظهار داشت: پس از زلزله کرمانشاه ۱۰ هزار واحد توسط کمیته امداد احداث و بازسازی شد که ۵۲۰۰ مورد آن احداثی و مابقی نوسازی بوده است که در این ارتباط توانستیم خدمات خود را به صورت ۱۰۰ درصد تحقق دهیم.

بازیان گفت: در حال حاضر تمامی واحدهای مسکونی تعهد شده توسط کمیته امداد در زلزله کرمانشاه به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرکل دفتر مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد در خصوص مناطق سیل زده نیز گفت: درحال حاضر ساخت هزار واحد مسکونی در این مناطق آغاز شده که امیدواریم هر چه زودتر تسهیلات مورد نیاز در این خصوص تأمین شود.

مدیرکل دفتر مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد گفت: یکی از مهمترین مسائل و مشکلات ما در مناطق سیل زده عدم تعهد بانک‌ها در خصوص پرداخت به موقع تسهیلات است که در نشست امروز قرار شد تا ۱۵ تیرماه جاری این مشکل حل شود.

وی با بیان اینکه بر اساس تفاهمنامه کمیته با سازمان مدیریت و برنامه ریزی ۱۶ هزار واحد مسکونی در سه استان سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و کرمان ساخته خواهد شد، گفت: بر همین اساس هزار واحد مسکونی دیگر نیز در ۶ استان کهگیلویه و بویراحمد، چهار محال و بختیاری، آذربایجان غربی، ایلام و کرمانشاه و هرمزگان احداث خواهد شد.

بازیان به تأمین مسکن ایتام نیز اشاره کرد و گفت: بر اساس مذاکرات صورت گرفته مقرر شد قراردادی منعقد شود که ۵۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای تأمین مسکن ایتام اختصاص یابد که تفاهم‌نامه آن هنوز اجرایی نشده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =