نوع ارتباط اساتید با دانشجویان تغییر کند

تهران - ایرنا - رئیس دانشگاه علامه طباطبایی گفت: نیاز است روش معلمی در نسل جدید استادان در این دانشگاه تغییر کند و در راستای آن نوع ارتباط اساتید با دانشجویان متحول شود.

به گزارش روز دوشنبه گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، حسین سلیمی در جمع ۹۰ نفر از اعضای هیات‌علمی جدید دانشگاه علامه طباطبایی اظهار کرد: استادان جوان برای انجام یک رسالت اجتماعی به دانشگاه آمده اند.
وی ادامه داد: نیاز است نسلی خلاق، عاقل با مشارکت فکری و توانمند در حل مشکلات وارد جامعه شود. و رسالت اساتید جدید رفع نیازهای جامعه و تربیت چنین نسلی است.

سلیمی با بیان اینکه نقش و کارکرد دانشگاه در دنیای امروز تغییر کرده است، گفت: به‌هیچ‌عنوان نگاه ما به اساتید، نگاه کلاسیک نیست. در این دانشگاه معلمی خلاق با عقلانیت بارور و رویکرد حل مسئله در درون جامعه جذب می شود.

رئیس دانشگاه علامه تصریح کرد: چهره‌های درخشان دانشگاه علامه تنها پیشکسوتان نیستند، بلکه استادان جدید با تغییر شیوه کنش، ارتباط ذهنی با دانشجویان است.
سلیمی گفت: مطلوب است اساتید جوان با مشارکت با دانشجویان، جامعه، حوزه‌های پژوهش، ایده پردازی و نوآوری و استفاده از تکنولوژی‌های جدید دانشگاه را برای دستیابی به اهداف در مرحله جدید و ایفای نقش مسئولیت اجتماعی خود برسانند./‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =