۶ طرح کشاورزی در شهرستان ری به بهره برداری رسید

شهرری- ایرنا- ۶ طرح کشاورزی در حوزه آب و خاک، گیاهی و منابع طبیعی همزمان با سالروز تاسیس جهاد کشاورزی با اعتبار ۵۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال در شهرستان ری به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در آیین افتتاح این طرح ها اظهار داشت:.با بهره برداری از این طرح ها ۳۶ نفر به صورت مستقیم و ۵۲ نفر به صورت غیر مستقیم صاحب شغل شدند.

کریم ذولفقاری، چهار طرح آب و خاک در روستاهای خانلق، زیوان، خمار آباد و بلقیاس حسن آباد فشافویه، یک طرح آبخیزداری در روستای سنگ تراشون و گلخانه سبزی و صیفی به مساحت پنج هزار متر مربع در روستای عمادآور شهرری را از جمله طرح‌های افتتاحی شهرستان ذکر کرد.

وی تصریح کرد: در مجموع ۱۸ طرح در حوزه آب و خاک با مساحت ۶۵۸ هکتار و اعتباری بالغ بر ۸۴ میلیارد ریال در طی این هفته در استان تهران بهره برداری رسید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران عنوان کرد: این طرح ها شامل ۱۶ طرح آبیاری تحت فشار، یک طرح کانال آبیاری و یک رشته قنات است.

به گزارش ایرنا، شهرستان ری با ۱۱ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی، سالانه در حدود ۸۵۰ هزار تن محصولات کشاورزی و زراعی را تولید می کند.

این شهرستان دارای رتبه اول در تولیدگندم، ذرت علوفه ای، صیفی جات، شیر و رتبه دوم را در تولید تخم مرغ در استان تهران را دارد.

۷۲۴۷/‏۶۰۰۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =