طرح‌های نوین آبیاری، معضل برداشت های غیرمجاز را برطرف می‌کند

قزوین - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: با اجرای طرح‌های نوین آبیاری و تحت فشار در اراضی کشاورزی، مشکل برداشت های غیرمجاز از سفره‌های زیرزمینی استان برطرف می شود.

علی فرخزاد روز دوشنبه در حاشیه مراسم افتتاح سامانه نوین آبیاری در روستای آجربند از توابع بخش مرکزی قزوین افزود: خوشبختانه طرح‌های نوین آبیاری به صورت مشارکتی توسط دولت و مردم اجرایی می‌شوند و می‌توانند در کاهش برداشت آب از منابع زیر زمینی مؤثر باشند.
وی با بیان اینکه معضل بهره‌برداری از منابع آب زیرزمینی از مشکلات اساسی استان است، اظهار داشت: تسریع در روند اجرای طرح‌هایی با محوریت مصرف بهینه آب باید در دستور کار مسئولان قرار گرفته و همه تلاش کنند مشکلات کمبود آب برطرف شود.
فرخزاد به پرداخت خسارات ناشی از سیل در بخش کشاورزی استان اشاره کرد و گفت: پرداخت خسارت‌های ناشی از سیل اخیر در استان با جدیت دنبال می‌شود و با کمک تسهیلات کم بهره و اعتبارات ماده ۱۰ مدیریت بحران که در حدود ۶۰ میلیارد ریال است به دنبال جبران خسارات‌ها در این بخش هستیم.
این مسئول همچنین تاکید کرد: کمک به کشاورزان برای جبران خسارات ناشی از سیل از اولویت‌های دولت است و به زودی حمایت‌های لازم در این زمینه اعمال می‌شود.

فرخ زاد در پایان ۲۷ مردادماه روز بیابان زدایی را به همه دست اندرکاران و متولیان استان در این زمینه تبریک گفته و از زحمات آنها تشکر کرد.
۹۹۲۵* ۶۱۰۱