۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۸
کد خبرنگار: 1172
کد خبر: 83357563
۰ نفر
یک گونه بزمجه در زاهدان زنده گیری و رها سازی شد

زاهدان- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: یک گونه بزمجه واقع در منزل مسکونی در حاشیه شهر زاهدان زنده گیری و رها سازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، حمید ریگی روز دوشنبه در این باره اظهار داشت: در پی تماس تلفنی یکی از اهالی حاشیه نشین زاهدان و اعلام گزارشی مبنی بر ورود گونه بزمجه به منزل مسکونی وی با آتش نشانی زاهدان، این بزمجه با استفاده از تجهیزات و لوازم مورد نیاز به وسیله نیروهای آتش نشانی زنده گیری و تحویل نیروهای محیط زیست شد.

وی گفت: به دلیل همجوار بودن برخی منازل مسکونی با اراضی کشاورزی و بیابانی برخی از گونه های حیات وحش وارد محیط های مسکونی شده که لازم است همشهریان با حفظ آرامش موضوع را به اداره محیط زیست و ایستگاه های محیط بانی اطلاع و از هرگونه آسیب رسانی به گونه خودداری کنند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان به شهروندان توصیه کرد در صورت مواجه شدن با حیوانات وحشی بدون نزدیک شدن، تحریک و اذیت آنها، موضوع را به آتش نشانی و یا محیط زیست اطلاع دهند.

وی بیان کرد: بزمجه در نواحی بیابانی و نیمه بیابانی، زمین های ماسه ای با سطوح ناهموار، خاک های رسی، در دامنه کوه ها، تپه ها و دشت ها با پوشش گیاهی استپی شامل بوته‌ها، درخت ها و نیز اطراف زمین های کشاورزی و باغ ها زندگی می کند و از پستانداران کوچک، خزندگان، پرندگان، تخم پرندگان و خزندگان، عقربها، حشرات بزرگ، و وزغها تغذیه می کند.

ریگی گفت: بزمجه مذکور پس از اطمینان از سلامت در زیستگاهش رها سازی شد.

۹۹۲۳**۳۲۱۳
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =