سی ان ان: افزایش فعالیت هسته ای ایران؛ نشان از لبریز شدن صبر جمهوری اسلامی دارد

تهران – ایرنا – شبکه تلویزیونی سی ان ان روز دوشنبه با بازتاب سخنان بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران درباره افزایش برخی فعالیت های هسته ای ایران گزارش داد که تصمیمات تهران در افزایش چهاربرابری تولید اورانیوم ؛ نشان از لبریز شدن صبر جمهوری اسلامی ایران در قبال تداوم تحریم های آمریکا دارد.

این شبکه تلویزیونی در گزارشی که از مبدا تهران و به نقل از " فردریک پلتن "‌خبرنگار خود در ایران پخش کرد؛ خاطر نشان ساخت: ایران اعلام کرده است که ظرف چند روز آینده به تولید حدود ۳۰۰ کیلوگرم اورانیوم غنی سازی شده خواهد رسید و پس از آن اقدام به صادر کردن این مقدار از اورانیوم غنی سازی شده خواهند کرد.

سی ان ان افزود: "‌ایران تغییرات مهمی درباره تعهداتش نسبت به توافق هسته ای را اعلام می کند و این درحالی است که بن بست با آمریکا همچنان ادامه دارد. "

این رسانه آمریکایی در گزارش خود تصریح کرد: " تصمیمات جدید ایران؛ نه تنها پیامی روشن به واشنگتن است که صبر ایران در برابر تحریم های آمریکا درحال لبریز شدن است، بلکه پیامی به اروپایی‌ها نیز هست که ایران تا زمانی به توافق هسته ای پایبند خواهد بود که از فواید آن نیز بهره مند شود. "

«بهروز کمالوندی» امروز دوشنبه در محل مجتمع آب سنگین اراک در جمع خبرنگاران افزود: تولید اورانیوم ۴ برابر شده و شمارش معکوس برای گذشت از مرز ۳۰۰ کیلوگرم آغاز شده است.

وی ادامه داد: از امروز به مدت ۱۰ روز یعنی تا ششم تیرماه از مرز ۳۰۰ کیلوگرم عبور خواهیم کرد.

کمالوندی بیان کرد: به محض اعلام، سرعت غنی سازی را سریع‌تر خواهیم کرد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران بیان کرد: در حوزه آب سنگین پیشرفت‌های ارزشمندی شکل گرفته که نمونه بارز آن در حوزه بهداشت و درمان و تشخیص بیماری‌ها است.

وی ادامه داد: برای اروپایی‌ها هنوز فرصت هست اما اگر بیشتر فرصت می‌خواهند معنی آن این است که یا نمی‌توانند یا نمی‌خواهند به تعهداتشان عمل کنند.

کمالوندی بیان کرد: اروپایی‌ها اظهار عجز کردند که توانایی انجام تعهدات را ندارند و جمهوری اسلامی بیشتر از این صبر نخواهد کرد.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی ادامه داد: پس از انجام دو اقدام انجام شده بر اساس گام اول بیانیه شورای عالی امنیت ملی، انجام اقدامات گام دوم (عبور از میزان غنی سازی ۳.۷ درصد) بیش از یک یا دو روز زمان نخواهد برد.

یادآور می شود مصاحبه بهروزکمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی درباره اقدامات هسته ای ایران در روزهای آتی، در رسانه های خارجی بازتاب داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =