۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۲۵
کد خبرنگار: 996
کد خبر: 83357502
۰ نفر
رفع معضلات بهداشتی در بخش اشترینان نیازمند عزم همگانی است

بروجرد - ایرنا - بخشدار اشترینان گفت: رفع معضلات و مشکلات بهداشتی در این بخش نیازمند عزم همگانی دستگاه های متولی نظیر شهردای، محیط زیست، شبکه بهداشت، آموزش و پرورش، دامپزشکی و جهادکشاورزی است.

مقداد صارمی روز سه شنبه در نشست ارتقا سلامت در محل بخشداری اشترینان افزود: توسعه آموزش در حوزه سلامت در این بخش ضروری است.

وی اظهار داشت: بخش اشترینان به عنوان مقصد گردشگری و حضور گردشگران در این منطقه نیازمند متفاوت عمل کردن مردم نسبت بهداشت نقاط شهری و روستایی است.

وی، آموزش و فرهنگسازی را به عنوان تنها راه برون رفت از ناهنجاری‌های بهداشتی در منطقه دانست و بیان کرد: با توجه به قرار گرفتن در فصل گرما شستشوی مخازن آب بخش در اولویت کاری مدیریت آب و فاضلاب شهری و روستایی قرار بگیرد.

صارمی تاکید کرد: محیط سالم در روستا باعث ایجاد سلامتی در روستاییان خواهد شد و این مسئله به دلیل اهمیت زیاد، با عنوان برنامه بهسازی محیط روستا از برنامه‌های وزارت بهداشت می‌باشد.

وی ادامه داد: بخش اشترینان با حدود ۴۰ هزار نفر جمعیت و ۳۹ روستا دارای مناطق گردشگری مانند سراب کرتیل، منطق زیبای ونایی، گلدشت و فیال است که در ایام مختلف سال مقصد گردشگران و مسافران فراوانی است.

وی با تأکید به لزوم همکاری متولیان سلامت و دهیاران در روستاها یادآور شد: در این برنامه، نظارت بر دفع صحیح زباله، دفع فاضلاب و فضولات حیوانی، احداث و بهسازی سروریس های بهداشتی روستایی و طراحی استراتژی‌های لازم برای بهبود این مسائل دیده شده است.

بخشدار اشترینان با بیان اینکه مشکل عمده روستاییان استان دفن بهداشتی زباله است، گفت: عدم انتخاب محل دفن مناسب و تلمبار کردن زباله بر روی هم بدون در نظر گرفتن شرایط بهداشتی موجب به وجود آمدن شرایط نامناسب در محیط اطراف روستاها از جمله پراکندگی زباله‌ها و دسترسی حیوانات به زباله‌ها شده است.

صارمی اضافه کرد: همکاری نزدیک دهیاران با مراکز بهداشتی - درمانی و خانه‌های بهداشت در زمینه آموزش اهالی، برخورد با متخلفان و معرفی متخلف به مراجع قضائی و استفاده از اعتبارات عمرانی روستایی می‌تواند موجب بهسازی محیط روستا و سلامت اهالی آن شود.

۶۰۵۲/‌۷۲۷۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =