۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۰۵
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 83357488
۰ نفر
۲ توله گراز از مهاباد به حیات وحش ارومیه منتقل شدند

مهاباد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: ۲ توله گراز که توسط دوستداران طبیعت تحویل این اداره شده بودند به مجموعه حیات وحش ارومیه منتقل شدند.

فاروق سخنور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این ۲ توله گراز که سن آنها کمتر از یک ماه است توسط یکی از شهروندان مهابادی به اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان تحویل داده شده بودند.

وی با بیان اینکه توله گرازها نر و ماده بودند، ادامه داد: با توجه به اینکه مراقبت و نگهداری این نوع جاندار نیاز به شرایط خاصی دارد بر این اساس برای ادامه حیاتشان آنها به مجموعه حیات وحش ارومیه منتقل شدند.

وی اضافه کرد: توله گراز ها حداقل ۶ ماه برای بالغ شدن زمان نیاز دارند و پس از آن جهت رهاسازی در زیستگاه مناسبی در منطقه مهاباد رها شده و به دامن طبیعت بازگردانده می شوند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد همچنین گفت: سه بال کبک توقیف شده از متخلفان شکار نیز در این شهرستان که توسط شکارچیان بالهایشان چیده شده بود برای بهبود به حیات وحش ارومیه منتقل شدند.

سخنور از شهروندان خواست هرگونه تخلف زیست محیطی را به سامانه ۱۵۴۰ اطلاع دهند.

به گزارش ایرنا، گراز یا خوک وحشی اورآسیا نوعی خوک است که بدن بسیار متراکم و سر بزرگ و پاها کوتاه دارد؛ خز او از موهای زبر و ضخیم و بلندی بوده که در پشت سر و گردن تا شانه و تا وسط بدن بلندتر است و رنگ آن از خاکستری تیره تا سیاه و قهوه‌ای متغیر است.

گرازهای نر بزرگسال با بیش از ۷۰ کیلوگرم وزن، از ۱۰۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر طول دارند و ارتفاع شان از شانه تا زمین به ۹۰ سانتیمتر می‌رسد.

استان آذربایجان غربی با دارا بودن ۵۷ گونه پستاندار جزو استان‌های غنی از نظر تنوع زیستی در سطح کشور محسوب شده و هر ساله برنامه‌های سرشماری وحوش استان با دقت و حساسیت خاصی اجرا و گزارش آنها نیز تدوین می‌شود.

۹۹۰۳/‏۶۱۸۵/‏۷۱۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =