۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۰
کد خبرنگار: 1014
کد خبر: 83357484
۰ نفر
بیش از ۲۴ هزار فعالیت فرهنگی در استان البرز انجام شد

کرج – ایرنا – مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز گفت که ۲۴ هزار و ۹۰ فعالیت فرهنگی در قالب عملیات ۱۴۴۰ ویژه ماه مبارک رمضان امسال در این استان انجام شده است.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام سید عباس مسعودی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: برنامه عملیات مشترک رمضان ۱۴۴۰ در استان البرز در قالب ۴۷ فعالیت و ۶ برنامه توسط ۱۳۱ نفر از روحانیون مستقر و ۹ امام محله برای همیاری در امور فرهنگی و قرآنی انجام شد.

«عملیات مشترک رمضان ۱۴۴۰ به منظور تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اجرا شده است.»

وی تصریح کرد: با پیگیری‌های اداره کل تبلیغات اسلامی و همت روحانیون مستقر و همچنین امامان جماعت محله‌ها این فعالیت‌ها انجام شده که زمینه توسعه این نوع برنامه‌ها برای طول سال با مشارکت جوانان استان فراهم شده است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان البرز ادامه داد: با توجه به اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب به صورت مستقیم ۳۶۴ برنامه با موضوع بیاینه گام دوم که مخاطب آن بیشتر جوانان بودند، در سراسر استان البرز برگزار شد.

وی تهیه ارزاق غذایی برای افراد نیازمند با کمک خیرین مردمی، حضور در منازل اهل محله به همراه معتمدین، حضور در محل کسب و کار کسبه محل، احیا افطاری ساده در مساجد، توسعه برنامه جلسات خانگی روخوانی قرآن مجید، تصحیح قرائت نماز در مساجد و منازل و جلسات خانگی را از مهم‌ترین این برنامه‌ها عنوان کرد.

مسعودی از دیگر این برنامه‌ها را فعال سازی بانوان برای مشارکت در برپایی مراسم افطاری ساده، جشن تکلیف برای پسران و دختران در ماه مبارک رمضان، سخنرانی و منبر منظم با توجه به محتوای ارائه شده، برگزاری محافل تفسیر قرآن کریم با حضور مفسرین برجسته و برگزاری جلسات هم اندیشی با حضور اقشار تأثیر گذار برشمرد.

۶۱۵۶/‏‬ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =