۲هزارو ۸۸۰ میلیارد ریال از اعتبارات عمرانی گچساران تخصیص یافت

گچساران- ایرنا- فرماندار گچساران گفت: ۲ هزار و ۸۸۰ میلیارد ریال از اعتبارات عمرانی این شهرستان تخصیص یافته و انتظار می‌رود تا ۱۵ تیرماه ۱۳۹۸ نیز دستگاه‌های اجرایی شهرستان نسبت به جذب اعتبارات خود اقدام کنند.

به گزارش ایرنا، علی خوان پایه روز دوشنبه در نشست شورای اداری گچساران اظهار داشت: با وجود شرایط نامناسب اقتصادی کشور در سال مالی ۹۸ - ۹۷ بیش از سه هزار و ۱۱۰ میلیارد ریال از محل سه درصد نفت، ملی استانی، توازن، ارتقا شاخص‌ها، ۲۷ صدم ورزش، حوادث و مالیات بر ارزش افزوده به طرح‌های عمرانی این شهرستان اختصاص داده شد.

وی بیان کرد: این میزان اعتبار در ۲۶ سرفصل و در قالب ۶۰ برنامه برای اجرای ۳۰۰ طرح عمرانی در شهرستان گچساران تخصیص یافت.

خوان پایه ابراز کرد: از این میزان اعتبار تخصیص یافته یکهزارو ۲۶۴ میلیارد ریال از محل سه درصد نفت و گاز ،۶۲۶ میلیارد ریال ملی استانی، ۱۳ میلیارد ریال ارتقا شاخص‌ها و ۶۹۲ میلیارد ریال از محل استانی است.

خوان پایه تصریح کرد: دولت با وجود مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم‌ها خدمات ارزنده‌ای در زمینه‌های مختلف از جمله راه، بهداشت و اشتغال روستایی در این مناطق محروم و کمتر توسعه یافته این شهرستان ارائه داده است.
وی با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی طرح‌های عمرانی در حال اجرای این شهرستان رضایت بخش است، افزود: تکمیل و افتتاح طرح‌های نیمه تمام جزو اولویت‌های مهم کاری مدیران اجرایی شهرستان در سال ۱۳۹۸ است.
خوان پایه عنوان کرد: در صورت تأمین و جذب کامل اعتبارات عمرانی مصوب سال ۹۷-۹۸، امسال بخش عمده‌ای از طرح‌های عمرانی نیمه تمام این شهرستان تکمیل و به بهره برداری می‌رسد.
وی ابراز داشت: برخی مدیران اجرایی گچساران در زمینه جذب اعتبارات همکاری لازم را با فرمانداری این شهرستان انجام نمی‌دهند.
خوان پایه گفت: امسال نسبت به بودجه اختصاص یافته به گچساران برنامه ریزی های لازم انجام شده و اعتبارات به طور کلی بین طرح‌های عمرانی این شهرستان توزیع می‌شود.

وی تصریح کرد: هم اکنون ۱۱ هزار هکتار زمین آبی در گچساران وجود دارد که بخش عمده‌ای از آن در دولت تدبیر و امید از دیم به آبی تبدیل شده است.

خوان پایه بیان کرد: زمین‌های کشاورزی باباکلان، دشت انگشترک، آبرزی و لیشتر از جمله طرح‌های مهم در دست اجرای گچساران است.

فرماندار گچساران گفت: ۱۱ هزار هکتار از اراضی کشاورزی گچساران در دست مطالعه برای تحت پوشش قرار دادن سامانه آبیاری نوین است.

وی با بیان اینکه تکریم ارباب رجوع سرلوحه کار مسئولان و دستگاه‌های اجرایی شهرستان قرار گیرد افزود: مسئولان با برخورد مناسب با ارباب رجوع و پاسخ گویی شفاف موجب رضایت مندی مردم شوند.

خوان پایه ابراز کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی امسال تلاش مضاعف و مدیریت بهتری در زمینه رونق تولید داشته باشند.

شهرستان ۱۲۴ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

۲۰۸۲/‏۱۶۶۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =