۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲
کد خبرنگار: 1796
کد خبر 83357462
۰ نفر
سامانه نوین آبیاری در قزوین با حضور معاون وزیر افتتاح شد

قزوین - ایرنا - سامانه نوین آبیاری ۴۲ هکتاری روز دوشنبه با حضور علی مراد اکبری معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی در روستای آجربند از توابع بخش مرکزی قزوین به بهره برداری رسید.

در این مراسم علی فرخ زاد معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین، فاطمه خمسه رییس سازمان جهاد کشاورزی و جمعی از مسئولان استان قزوین حضور داشتند.
به گفته رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه اجرای این طرح است که چهار میلیارد ریال آن کمک‌های بلاعوض دولت و مابقی آورده خود کشاورزان است.
وی با بیان اینکه با افتتاح این سامانه ۲۰ بهره‌بردار بخش کشاورزی از خدمات نوین آبیاری بهره‌مند می‌شوند، اظهار داشت: استان قزوین ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه کشاورزی دارد و اجرای این سامانه‌ها در رونق بخش کشاورزی اهمیت بسیار زیادی ایفا می کند.
این مسئول همچنین گفت: در استان قزوین ۴۸۹ هزار هکتار اراضی کشاورزی وجود دارد و این استان با وجود داشتن تنها یک درصد مساحت کشور، چهار درصد تولیدات کشاورزی ایران را تولید می کند.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان خاطر نشان کرد: قروین جزو ۱۰ استان برتر در زمینه تولید تخم مرغ و جوجه بوده و در زمینه محصولات باغی رتبه بسیار بالایی در کشور دارد.
خمسه یادآور شد: سال گذشته ۶ هزار و ۸۰۰ هکتار سامانه نوین آبیاری در استان اجرایی شد و بیش از ۷۰ کیلومتر لوله گذاری برای انتقال آب صورت گرفت.
۹۹۲۵* ۶۱۰۱

اخبار مرتبط