۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۶
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 83357443
۰ نفر
آشوب های  تهران تا دمشق در سنندج  روایت می شود
عکس تزیینی است

سنندج - ایرنا – رئیس حوزه هنری کردستان گفت: درآستانه برگزاری کنگره پنج هزار و ۴۰۰ شهید استان، مستند "تهران دمشق " به نویسندگی و کارگردانی علی صدری نیا در پردیس سینمایی بهمن سنندج اکران می شود.

امین مرادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مستند تهران دمشق اثری از هنرمند توانمند علی صدری نیا است که توسط مرکز مستند صور تهیه شده وبا توجه به نگاه ویژه کارگردان به پشت جبهه‌های مقاومت توانسته نظرمخاطبان را به خود جلب کند.

وی افزود: این فیلم که جشنواره بین المللی فیلم عمار را در تأثیر خود قرار داده روایتی صریح و بی پرده از تهران تا دمشق بوده و در آن نحوه تسلط داعش بر بخش‌هایی وسیع از خاک سوریه را به تصویر در آورده است.

رئیس حوزه هنری کردستان گفت: با گذشت هشت سال از آغاز جنگ داعش در سوریه، زوایای بسیاری از پشت پرده این جنگ خانمان سوز که یکی از فاجعه بارترین جنگ‌های جهان پس از جنگ جهانی دوم قلمداد می‌شود ناگفته مانده است که این فیلم سعی دارد بخشی از آن را بیان کند.

وی اضافه کرد: تاکنون مستندهای بسیاری درباره حضور داعش و جنگ افروزی آن ساخته شده است اما این بار دوربین مستندساز فیلم "تهران دمشق " به پشت جبهه‌های مقاومت رفته و وضعیت مردم در شهرهای مختلف سوریه را از زبان خودشان روایت کرده است.

مرادی افزود: این مستند ریشه‌های اجتماعی اعتراضات گروهی از مردم تا شکل گیری بحران در سوریه را جستجو می‌کند و تلاش دارد تصویری از وضعیت مردم شهرهای مختلف سوریه را پس از گذشت هفت سال از جنگ ارائه کند.

وی یادآور شد: روایت این مستند در فضای اجتماعی ایران و سوریه در رفت و آمد است و به برخی اتفاقات داخلی کشور نیز می‌پردازد.

مستند "تهران دمشق " ساعت ۲۱:۳۰ چهارشنبه ۲۹ خرداد توسط حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان و پیش از برگزاری کنگره ۵۴۰۰ شهید استان در سالن شماره یک پردیس سینمایی بهمن سنندج اکران می‌شود.
۷۳۴۸ / ‏‬ ۳۰۳۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =