۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۱
کد خبرنگار: 1239
کد خبر: 83357418
۰ نفر
تیم بسکتبال آبادان برای اعزام به مسابقات آسیایی بودجه ندارد

آبادان - ایرنا - رئیس امور ورزش شرکت پالایش نفت آبادان گفت: تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان نماینده ایران در رقابت های قهرمانی آسیا نیازمند ۱۵ میلیارد ریال بودجه است که این اعتبار تاکنون تامین نشده است.

احمد پارو روز دوشنبه در نشست بررسی چگونگی حضور تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: تیم بسکتبال پالایش نفت به عنوان نماینده ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا نیاز به تقویت دارد که در این راستا ۲ بازیکن کمکی جذب می‌شوند اما این تیم برای اعزام به مسابقات همچنین نیازمند ۱۵ میلیارد ریال اعتبار است.

رئیس امور ورزش شرکت پالایش نفت آبادان گفت: سال گذشته و طبق دستور وزیر نفت با کاهش ۶۰ درصدی بودجه تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان این تیم در مسابقات لیگ برتر حضور یافت که با تلاش مجموعه تیم به مقام قهرمانی دست یافت.

پارو تصریح کرد: اکنون این تیم برای موفقیت در مسابقات قهرمانی آسیا نیاز به حمایت مالی دارد زیرا منابع مالی ما در حدی نیست که به تنهایی زمینه را برای شرکت در این مسابقات بین المللی فراهم کنیم.

وی افزود: با ۲ بازیکن مطرح بسکتبال کشور مذاکره شده تا این تیم را در مسابقات آسیایی همراهی کنند ولی باید برای جذب آنها منابع مالی تأمین شود.

پارو اظهار داشت: کمتر از سه ماه فرصت داریم تا تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان را برای مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا آماده کنیم و این در حالی است که سایر رقیبان در تدارک برگزاری اردو و جذب بازیکنان مورد نظر خود هستند.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه آبادان نیز در این نشست گفت: نگاه‌ها به ورزش در آبادان باید حرفه‌ای باشد زیرا ورزش یک سرمایه گذاری است که شور و نشاط اجتماعی را به همراه دارد.

بیژن ربیعی اظهار داشت: تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان فصل درخشانی را پشت سر گذاشت که با قهرمانی به عنوان نماینده ایران در مسابقات آسیایی شرکت خواهد کرد.

وی افزود: تیم بسکتبال پالایش نفت برای کسب نتیجه در مسابقات آسیایی نیاز به حمایت دارد و این حمایت باید از سوی وزارت نفت و ارگان‌های داخلی صورت گیرد.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری آبادان گفت: زمان برای این تیم در حال از دست رفتن است و با از دست دادن زمان نمی‌توان به موفقت این تیم در مسابقات آسیایی امیدوار بود.

تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان از شانس‌های قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا به شمار می‌رود.

رقابت‌های قهرمانی بسکتبال باشگاه‌های آسیا مهر امسال به میزبانی کشور چین برگزار می‌شود.

۷۱۰۴/۶۰۶۸