۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۲۷
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 83357407
۰ نفر
۸۸ درصد مهابادی ها برای دریافت کارت ملی اقدام کردند

مهاباد- ایرنا- مدیر اداره ثبت و احوال مهاباد گفت: ۸۸ درصد از جمعیت واجد شرایط این شهرستان برای دریافت کارت ملی هوشمند ثبت نام کردند.

سلیمان کاوه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۱۸۳ هزار و ۲۲۲ از جمعیت این شهرستان جامعه هدف برای دریافت کارت ملی هوشمند هستند که تاکنون برای ۱۶۲ هزار نفر از این تعداد کارت ملی صادر شده است.

وی ادامه داد: ۲۰ هزار و ۴۳۸ نفر نیز از افراد واجد شرایط تاکنون برای دریافت کارت ملی هوشمند ثبت نام نکرده اند که توصیه می شود هرچه زودتر برای دریافت آن اقدام کنند.

کاوه با بیان اینکه کارت ملی طرح قدیم امسال فاقد اعتبار است، اضافه کرد: افرادی که با وجود ثبت نام هنوز کارت ملی هوشمند خود را دریافت نکرده اند، بر اساس استعلام هایی که از پایگاه اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال، خدمات ارایه می شود.

مدیر اداره ثبت و احوال مهاباد بیان کرد: ثبت نام کارت ملی هوشمند در ۲ مرحله است که متقاضیان باید در مرحله اول در سایت www.ncr.ir ثبت نام و کد رهگیری دریافت کنند و در مرحله بعد با مراجعه به دفاتر پیشخوان، اثر انگشت و عکس از آنان گرفته می شود.

کاوه اظهار داشت: کارت ملی هوشمند به عنوان یک پدیده نوین و تاثیرگذار با سه ویژگی شناسایی، تصدیق هویت و امضای دیجیتال، کمک می کند تا در فضای امن امکان ارائه خدمات مختلف را از شیوه سنتی به نوین تبدیل کنیم.

به گزارش ایرنا، طرح صدور کارت هوشمند ملی از سال ۱۳۹۵ در کشور اجرایی شده است؛ صدور کارت هوشمند ملی به عنوان کلید ورود به دولت الکترونیک که موجب توزیع عادلانه فرصت‌ها، کاهش بسیاری از هزینه‌های دولت و مردم خواهد شد و بر اساس هدفگذاری قرار است تا این کارت برای تمام واجدان شرایط صادر شود.

با پیاده‌سازی طرح کارت ملی هوشمند، این امکان فراهم می‌شود که خدمات به روشی ساده، سریع و با کیفیت بالاتر به مردم ارائه شود و این موضوع می‌تواند موجب بهبود سطح کیفی زندگی مردم و بالا بردن سطح رضایت مردم از دولت شود.

حدود ۶۴ میلیون نفر افراد بالای ۱۵ سال در کشور واجد دریافت کارت هوشمند ملی هستند.

مهاباد ۲۳۷ هزار نفر جمعیت دارد.

۹۹۰۳/‏۶۱۸۵/‏‬ ۳۰۲۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =