۲۸۰ کانون فرهنگی در مساجد زنجان میزبان برنامه های اوقات فراغت می شوند

زنجان - ایرنا - مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان زنجان گفت: تابستان امسال برنامه های غنی سازی اوقات فراغت در ۲۸۰ کانون فرهنگی و هنری مساجد این استان برگزار می شود.

حجت الاسلام محمدنقی یارمحمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کلاس‌های غنی سازی اوقات فراغت در کانون های فرهنگی و هنری مساجد از ابتدای تیر تا ۲۰ شهریور امسال دایر خواهد بود.

وی اظهار داشت: آموزش رشته ه ای مختلف فرهنگی و هنری، احکام، رایانه، فناوری اطلاعات و فعالیت های ورزشی از جمله محورهای عمده کلاس های غنی سازی اوقات فراغت در کانون‌های فرهنگی مساجد است.

حجت الاسلام یارمحمدی افزود: امسال در کنار برنامه های متعدد، طرح ویژه اردوی گردشگری نیز با هدف آموزش و شبکه سازی نیرو در کانون ها اجرا می شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان زنجان از انعقاد تفاهم نامه بین این ستاد با دستگاه‌های مختلف از جمله فنی و حرفه ای، هلال احمر، آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و پارک علم و فناوری خبر داد و گفت: تلاش ما این است تا از ظرفیت و توان دستگاه‌های مختلف اجرایی در تقویت محتوای آموزشی در برنامه های اوقات فراغت بهره ببریم.

وی افزود: آئین افتتاح اجرای برنامه های اوقات فراغت کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان، سوم تیر امسال با حضور دستگاه‌های مختلف فرهنگی و کانون‌های منتخب در دفتر امام جمعه زنجان برگزار می‌شود.

حجت الاسلام یارمحمدی از فعالیت ۳۵۰ باب کانون فرهنگی و هنری در مساجد استان زنجان خبر داد و گفت: بر اساس اطلاعات ثبت شده در سامانه بچه‌های مسجد، بالغ بر هشت هزار نفر در استان زنجان عضو این کانون‌ها هستند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان زنجان با بیان اینکه بالغ بر ۶۰ درصد کانون‌های مساجد فعال این استان در مناطق روستایی قرار دارد، گفت: این کانون‌ها در برخی مناطق روستایی به عنوان تنها مراکز فرهنگی، منشأ اثرات مطلوبی هستند.

۳۰۸۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =