فعالیت امواج ناپایدار تا پایان هفته جاری در آذربایجان غربی ادامه دارد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: فعالیت امواج ناپایدار تا پایان هفته جاری در آذربایجان غربی ادامه دارد که شدت ناپایداری ها در مناطق شمالی استان بیشتر است.

اردلان محمدپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با عبور امواج کم دامنه بارشی در آسمان آذربایجان غربی، بارش های موقتی و پراکنده همراه با وزش باد و غبار محلی در طول این هفته در مناطق مختلف استان ادامه می یابد.

وی اضافه کرد: در این مدت به ویژه در بعدازظهرها با افزایش ابر شرایط برای بارش های رگباری فراهم می‌شود به طوری که در این مدت دمای هوا نیز ۲ تا سه درجه سانتی گراد افزایش پیدا می‌کند.

وی اظهار داشت: در شبانه روز گذشته پلدشت با دمای ۳۵ درجه سانتی گراد بالای صفر گرم‌ترین شهر و تکاب نیز با دمای هشت درجه سانتی گراد بالای صفر خنک‌ترین منطقه استان بود.

محمدپور اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای ارومیه بین ۱۶ و ۳۱ درجه سانتی گراد بالای صفر و دمای هوای مهاباد نیز بین ۱۴ و ۳۳ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بود.

به گزارش ایرنا آذربایجان غربی از استان‌های شمال غربی کشور بوده که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی متر است.

آب و هوای آذربایجان غربی سرد و کوهستانی است؛ بارش‌ها در این استان از آبان ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه می‌یابد.

۳۰۲۰/‏۶۱۸۵/‏۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =