۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۴۳
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83357354
۰ نفر
رهاسازی جوجه تیغی در رشت و پاکسازی رودخانه کیارود رودسر

رشت - ایرنا - یک سر جوجه تیغی در محیط های بوته ای و جنگلی شهرستان رشت رهاسازی و رودخانه کیارود رودسر از دام پاکسازی شد.

گزارش روز سه شنبه روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان به ایرنا حاکیست؛ بنا به اظهار حمزه عشوری رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رشت؛ دوستداران طبیعت و حیات وحش یک سر جوجه تیغی را در اطراف پیربازار پیدا و پس از تماس با اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رشت، آن را به ماموران یگان حفاظت تحویل دادند.

وی گفت: پس از تحویل گرفتن جوجه تیغی سریعاً نسبت به رها سازی آن در محیط مناسب زندگی آنکه محیط های بوته زار و جنگلی است، اقدام شد.

وی یادآور شد: جوجه تیغی برای طبیعت و کشاورزی مفید بوده و خود نوعی آفتکش و مبارز طبیعی و بیولوژیک با آفات مزارع و باغات به شمار می آید؛ لارو و حلزون ها و کرم ها را خورده و از بین می برد از این رو کشاورزان و باغداران باید به اینگونه از موجودات توجه بیشتری داشته باشند.

بر اساس گزارش دیگری از روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان به ایرنا رئیس اداره حفاظت محیط زیست رودسر اظهار داشت: در راستای ماموریت گشت کنترل و پایش رودخانه های شهرستان و گزارش مردمی مبنی بر وجود دام در رودخانه کیارود، ماموران یگان حفاظت با همراهی ماموران یگان حفاظت آبزیان چمخاله نسبت به پاکسازی رودخانه کیارود اقدام کردند.
علی محمدپور افزود: دراین ماموریت مشترک با استفاده از یک دستگاه قایق موتوری، تعداد ۶۷ رشته دام فلسدار و هفت رشته دام غضروفی جمع آوری شد.
شهرستان رودسر در ۷۵ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.

۷۲۹۶/‏۲۰۰۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =