۲۸ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۳
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 83357339
۰ نفر
مدیرکل نوسازی مدارس سمنان: ۱۰۰میلیارد ریال تعهد خیران محقق شد

سمنان- ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان گفت: خیران مدرسه ساز سال ۹۷ بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال تعهد کردند که از این میزان ۱۰۰ میلیارد ریال تحقق یافت.

سعید هژبری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: ۷۰ درصد مدرسه‌های استان سمنان نیازمند مقاوم سازی یا تخریب است و در این مسیر، مشارکت خیران برای مدرسه سازی کارساز و کمک کننده است.

وی با بیان اینکه محدودیتی برای مشارکت در نهضت مدرسه سازی وجود ندارد، اضافه کرد: خیران به هر میزان که توانایی کمک به اجرای طرح‌های مدرسه سازی در استان سمنان دارند می‌توانند مشارکت داشته باشند.

وی تصریح کرد: رسانه‌ها با ترویج فرهنگ خداپسندانه مدرسه سازی در ترغیب خیران برای ساخت مدرسه موثرند و انتظار می‌رود اصحاب رسانه با افزایش همکاری با اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سمنان برای توسعه مکان‌های آموزشی استان تلاش کنند.

هژبری با اشاره به اینکه بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز پنجم تیر ۹۸ در سمنان برگزار می‌شود، گفت: در این همایش ۴۴۴ خیر شرکت می‌کنند که از این تعداد ۲۶۷ مرد ،۹۴ زن و بقیه خیران در جایگاه حقوقی هستند.

وی خاطرنشان کرد: در بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز ۴۰۰ خیر مدرسه ساز تجلیل می‌شوند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان، ایجاد فرصتی برای تعامل و بیان انگیزه‌های مختلف خیران برای انجام کارخداپسندانه مدرسه سازی را از اهداف برگزاری این جشنواره دانست و گفت: ترویج فرهنگ مشارکت در مدرسه‌سازی عاملی مهم برای توسعه فرهنگی جامعه و رشد و شکوفایی استعدادهای آینده سازان کشور است.

استان سمنان دارای ۷۹۳ فضای آموزشی، پنج هزار و پنج کلاس درس به مساحت ۶۵۳ هزار و ۹۳۴ متر مربع است.

۷۳۴۲/‏۶۱۰۳

اخبار مرتبط