بهره برداری از منابع آبی در قصرشیرین باعث رونق اقتصادی می شود

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: این شهرستان با وجود سامانه آبیاری گرمسیری و همچنین منابع آبی و سدهای منطقه، می تواند منشا رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال پایدار برای مرزنشینان و تولید انواع محصولات کشاورزی باشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مرادعلی تاتار روز دوشنبه در آیین تجلیل از کشاورزان و کارشناسان نمونه جهاد کشاورزی افزود: کشاورزی این شهرستان از جمله ظرفیت های مثبت است که با بهره برداری از آب سدها و تغذیه شبکه های زیردست، هشت هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان آبی خواهد شد.

وی اظهار کرد: کار در حوزه جهاد کشاورزی بسیار گسترده است و از نظر کشاورزی نیز بسیاری از محصولات این شهرستان از جمله انگور یاقوتی، خرما و لیمو شیرین برند است که نیاز دارد در این خصوص برای توسعه آن تلاش کنیم.

مدیر جهاد کشاورزی قصرشیرین با بیان اینکه این شهرستان ۳۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد، گفت: امسال بالغ بر ۲۸ هزار تن گندم در این شهرستان برداشت شد که با توجه به افزایش نزولات آسمانی در سال زراعی جاری افزایش ۳۰۰ درصدی این محصول مهم را داشتیم.

اردشیر نورمحمدی افزود: همچنین امسال یک هزار و ۷۰۰ تن چغندر در سطح ۳۴ هکتار، یک هزار و ۴۳۰ تن کلزا در سطح ۸۴ هکتار برداشت شد و هم اکنون برداشت انگور یاقوتی در سطح یک هزارو ۴۷۰ هکتار از باغات مثمر این شهرستان آغاز شده است.

وی گفت: سه هزار هکتار از اراضی پایاب سد شهدای گمنام قصرشیرین نیز هم اکنون آماده بهره برداری است که ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد آن هزینه شده است.

در پایان ۱۴ نفر از کشاورزان نمونه و هفت تن از کارشناسان جهاد کشاورزی تجلیل شدند.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت دارد.

۳۰۱۲/۸۰۶۶