۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۱۶
کد خبرنگار: 2104
کد خبر: 83357324
۰ نفر
سه خوابگاه دانشجویی تا پایان شهریور در سنندج بهره برداری می شود
عثمان عزیزی معاون دانشجویی دانشگاه کردستان

سنندج - ایرنا - معاون دانشجویی دانشگاه کردستان گفت: برای رفع مشکل بالا بودن تعداد تخت در اتاق های خوابگاه این دانشگاه، پیگیر تسریع در ساخت سه خوابگاه در دست احداث هستیم که تا شهریور امسال به بهره برداری برسد.

عثمان عزیزی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تعداد دانشجویان اسکان داده شده در خوابگاه‌های دانشگاه کردستان اظهار داشت: اگر بر اساس دفترچه انتخاب رشته سازمان سنجش و بر اساس دستور العمل اسکان در خوابگاه‌ها عمل کنیم، هیچ مشکلی در تعداد افراد اسکان داده شده در اتاق‌ها نداریم.

وی افزود: همه ساله در دفترچه انتخاب رشته از سوی دانشگاه کردستان اعلام می‌شود که تنها به ۵۰ درصد از واجدین شرایط و دانشجویان روزانه خوابگاه دولتی تعلق می‌گیرد و امکانات رفاهی برای دانشجویان دوره شبانه به هیچ عنوان تعلق نمی‌گیرد.

عزیزی اضافه کرد: این در حالی است که تاکنون با توجه به وضعیت منطقه و شرایط مالی دانشجویان به ۱۰۰ درصد دانشجویان کارشناسی و ارشد دختر خوابگاه داده شده و همچنین قریب به ۹۰ درصد متقاضیان خوابگاه پسران را در خوابگاه‌های اجاره‌ای دانشگاه با امکانات رفاهی از جمله سرویس ایاب و ذهاب اسکان داده‌ایم.

معاون دانشجویی دانشگاه کردستان با اشاره به گلایه برخی دانشجویان ارشد و دکترا نسبت به ظرفیت بالای خوابگاه‌های دانشگاه یادآور شد: به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترای بیش از چهار ترم خوابگاه داده شده و به همین دلیل تعداد دانشجویان در اتاق‌ها افزایش پیدا کرده البته ناچار به این کار بوده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه کردستان در حال افزایش ظرفیت خوابگاه‌های خود است، گفت: برای رفع مشکل بالا بودن تعداد تخت‌ها در اتاق‌ها، به جد پیگیر تسریع در اتمام سه خوابگاه در دست احداث در داخل دانشگاه هستیم و تمام اهتمام خود را برای افتتاح این خوابگاه‌ها در شهریور امسال بکار گرفته‌ایم.

عزیزی با اشاره به نرخ کار دانشجویی در سال جاری اظهار داشت: از سال گذشته نرخ کار دانشجویی افزایش یافته و درخواستی مبنی بر افزایش قیمت‌ها به هیأت رئیسه و هیأت امنا پیشنهاد شده و امیدواریم بر اساس ساعات کاری این رقم افزایش داشته باشد.

معاون دانشجویی دانشگاه کردستان افزود: زمانی که واحدهای دانشگاه، گزارش کار دانشجویی را تحویل حوزه معاونت دانشجویی می‌دهند بعد از ۴۸ ساعت بررسی و تأیید نهایی می‌شود سپس به حوزه مالی دانشگاه ارسال خواهد شد.

۹۹۳۷/‌۹۱۰۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =