۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۹
کد خبرنگار: 1665
کد خبر: 83357323
۰ نفر
دفاتر نمایندگی وزارت خارجه مکمل توسعه استان ها است

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان با با بیان اینکه جایگاه و اقدامات وزارت امور خارجه بسیار رفیع و ارزشمند است، گفت: وجود دفاتر نمایندگی این وزارت خانه در استانها می تواند به سیاست های توسعه ای در زمینه های مختلف کمک کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان، فتح الله حقیقی روز دوشنبه در جلسه معرفی رسمی رئیس جدید نمایندگی وزارت امورخارجه در استان زنجان افزود: از جمله اقدامات اثرگذار دفتر نمایندگی وزارت خارجه برای استان، کمک به توسعه صادرات و شناسایی بازارهای هدف صادراتی، شناسایی نخبگان و سرمایه داران زنجانی مقیم خارج از کشور برای سرمایه گذاری در استان و جذب سرمایه گذاران خارجی است.
وی تعامل با مسئولان وزارت امورخارجه و بهره مندی از دیپلماسی را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: در زمینه گسترش روابط خارجی استان‌ها همه نگاه‌ها باید به وزارت خارجه و دفتر نمایندگی استان‌ها باشد.

وی افزود: استان زنجان زمینه همکاری و سرمایه گذاری با بسیاری از کشورها را دارد و نمود آن هم در جشنواره غذای اکو – جاده ابریشم بود که سفرای کشورهای مختلف علاقمندی خود را به ایجاد روابط با استان زنجان ابراز کردند.
مسئولان وزارت امورخارجه هم در این جلسه ضمن قدردانی از نگاه ویژه استاندار زنجان به دفتر نمایندگی، تأکید کردند: دفاتر نمایندگی وزارت امورخارجه در استان‌ها کمک حال مسئولان استانی است و مهمترین رویکرد این دفاتر توجه ویژه به مباحث اقتصادی استان‌ها است.
ایشان بهره گیری از افراد با تجربه و با سوابق درخشان خدمتی به عنوان رؤسای نمایندگی‌ها را برای گسترش روابط خارجی استان‌ها در همین راستا دانسته و اعلام کردند: طبق بررسی‌های به عمل آمده دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه در استان زنجان جزو دفاتر موفق بوده که با حمایت استاندار و سایر مسئولان می‌تواند در ادامه نیز در مأموریت‌های محوله موفق باشد.
در معرفی رسمی مجید خیری به عنوان رئیس جدید نمایندگی وزارت خارجه در زنجان، رحیمی گرجی مشاور ارشد معاون اداری و مالی وزارت امور خارجه و صمیمی فر مسئول نمایندگی‌های داخل کشور حضور داشتند.

۳۰۸۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =