بیش از یک میلیون نفر از جمعیت استان کرمانشاه کارت ملی هوشمند دریافت کرده اند

کرمانشاه- ایرنا- مسئول روابط عمومی اداره کل ثبت احوال کرمانشاه گفت: تاکنون برای یک میلیون و ۱۶۸ هزار و ۶۳۶ نفر از مردم استان کارت ملی هوشمند صادر شده است.

سید عرفان موسوی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: یک میلیون و ۳۳۱ هزار و ۱۷۶ نفر از جمعیت حدود ۲ میلیون نفری استان تاکنون برای دریافت کارت هوشمند ثبت نام کرده اند.

وی در ادامه تعداد ثبت نام کنندگان کارت ملی هوشمند شهر کرمانشاه را ۶۹۹ هزار و ۵۲۵ نفر اعلام کرد و اظهار داشت: از این تعداد کارت ملی هوشمند برای ۶۰۴ هزار و ۸۶۴ نفر صادر شده است.

کارت ملی سابق باطل می‌شود

موسوی در ادامه با بیان اینکه ۵۴ دفتر پیشخوان و پست در سطح استان کار ثبت‌نام افراد برای دریافت کارت ملی هوشمند انجام را می‌دهند، گفت: به زودی کارت ملی سابق (کاغذی) در کشور باطل می‌شود و دستگاه‌های اجرایی خدمت رسان موظفند کارت ملی هوشمند افراد را طلب کنند و کارت ملی سابق دیگر پذیرفته نمی‌شود.

وی در خصوص افرادی که ثبت نام کرده اند ولی کارت ملی هوشمند آنها صادر نشده گفت: در هنگام ثبت نام برگه‌ای که شماره سریال روی آن درج شده به افراد داده شده که بتوانند با آن کارهای اداری خود را انجام دهند و حکم کارت ملی هوشمند را دارد و از سوی دستگاه‌ها پذیرفتنی است.

موسوی در خصوص گم شدن رسید ثبت نام کارت ملی هوشمند نیز گفت: افراد می‌توانند با مراجعه به پست بانک‌ها و پیشخوان‌ها و ارائه کد ملی شأن دوباره آن رسید را دریافت کنند.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت؛ ۱۴ شهرستان، ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۶۲۲ روستا دارد که بیش از نیمی از آن در شهر کرمانشاه زندگی می‌کنند.

۳۲۰۹/‏۸۰۶۶‬

اخبار مرتبط