ملی پوش وزنه برداری زنان: برای کسب مقام در پیکارهای جهانی ناامید نیستیم

تهران- ایرنا- عضو تیم ملی وزنه برداری زنان گفت: تلاش ملی پوشان کاهش فاصله رکوردی با بهترین های جهان است تا با افزایش رکورد و با تمام توان در پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۹ تایلند حضور یابیم و برای کسب مقام نیز ناامید نیستیم.

«الهام حسینی» وزنه بردار دسته ۷۱ کیلوگرم تیم ملی زنان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: انگیزه ما وزنه برداران به دلیل تجربه قبلی حضور در مسابقات قهرمانی سال ۲۰۱۹ آسیا برای شرکت در مسابقات جهانی زیاد شده است. همه تلاشمان را می کنیم تا فاصله رکوردی خود را با قهرمانان جهان کمتر کنیم و با تمام توان برای مسابقات جهانی آماده می شویم.

وی افزود: با توجه به اینکه مسابقات قهرمانی آسیا سطح بالایی داشت و رقیبان اصلی ما از کشورهای چین، کره شمالی و کره جنوبی بودند و به طور حتم در رقابت های جهانی نیز برترین های جهان حضور می یابند. رقابت های قهرمانی جهان به دلیل اینکه یکی از مراحل گزینشی کسب سهمیه المپیک، از اهمیت خاصی برای تیم ها برخوردار است و با تمام توان در آن حضور می یابند.

این وزنه بردار ملی پوش بیان کرد: با وجود آنکه مسابقات جهانی در سطح بالایی برگزار می شود اما برای کسب مقام ناامید نیستیم. در این مدت نیز با حمایت هیات ها و فدراسیون خود را به سطح خوبی رساندیم. اما هنوز برای تمرینات در شهر خود مشکل داریم یکی از مهمترین آنها نداشتن مربی است و همچنین امکان اینکه زمان ویژه ای در شهرستان ها برای تمرین بانوان اختصاص داده شود، وجود ندارد.

وی ادامه داد: گرچه هیات ها برای بهبود شرایط همکاری می کنند اما امیدواریم با حمایت بیشتر، مشکلات ما مرتفع شود و بتوانیم بهتر از این پیش برویم و فاصله ها را با دیگر کشور کم کنیم.

پیش از این «الهام حسینی» ملی پوش وزنه برداری ایران در دسته ۷۱ کیلوگرم در مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا در جایگاه ششم قرار گرفت.

زنان وزنه بردار در مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا موفق شدند در میان ۱۹ تیم حاضر به جایگاه نهم برسند. این رقابت ها نخستین تجربه تیم ملی وزنه بر داری زنان کشورمان محسوب می شود که سوم تا دهم اردیبهشت به میزبانی نینگبو چین برگزار شد.

اکنون وزنه برداران در اردوی تیم ملی حضور دارند و خود را برای مسابقات جهانی تایلند آماده می کنند. اردوی آماده‌سازی تیم ملی زنان با حضور ۱۰ وزنه بردار از ۲۰ خرداد ماه آغاز شد.

مسابقات وزنه برداری قهرمانی ۲۰۱۹ بزرگسالان جهان در تایلند، ۲۷ شهریورماه تا پنجم مهرماه برگزار می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =