۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۴
کد خبرنگار: 2047
کد خبر: 83357260
۰ نفر
حمایت نعمت زاده از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی

تهران-ایرنا- وزیر اسبق صنعت، معدن و تجارت گفت: پیشنهاد من اجرایی شدن سناریوی دوم ستاد اقتصادی سران سه قوه یعنی حذف ارز دولتی است، چرا که تجربه نشان داده ارز ترکیبی به تولید ضربه زده و نتیجه آن دادن یارانه به واردات بر علیه تولید است.

«محمدرضا نعمت‌زاده» در ششمین جلسه توسعه صادرات در واکنش به مطرح شدن دو سناریوی ارزی مبنی بر باقی ماندن و حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی گفت: نتیجه‌بخش بودن سناریوی دوم مشروط بر آن است که بروکراسی‌های سال گذشته و دخالت‌های بانک مرکزی و دولت کم شود. در غیر این صورت اجرای سناریوی دوم نیز نتیجه‌ای نداشته و تنها هزینه‌تراشی به حساب می‌رود.

وزیر اسبق صنعت، معدن و تجارت ضمن با اشاره به آخرین جلسه‌ای که با مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی داشته است، خاطرنشان کرد: آیت الله هاشمی به من گفتند ما در سال‌های گذشته روش‌های مختلفی برای کنترل بازار تجربه کردیم اما در نهایت به این نتیجه رسیدیم که برای کنترل بازار چاره‌ای جز افزایش تولید و آرام کردن بازار با عرضه و تقاضا نداریم.

به گزارش ایرنا، در جلسه امروز امیر باقری، نماینده شورای اقتصادی سران قوا از تعیین تکلیف ارز ۴۲۰۰ تومانی در جلسه ستاد اقتصادی سران قوه خبر داد و گفت: احتمال تداوم سیاست ارز ۴۲۰۰ تومانی وجود دارد.

تصمیمی که با مخالفت سرسخت حاضران در جلسه رو به رو شد و آن‌ها از این عضو شورای سران قوا خواستند نظرشان به مسئولان منتقل شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =