با افزایش غیرمتعارف اجاره بهای منازل در قصرشیرین برخورد می شود

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: با افرادی که خودسرانه نسبت به افزایش غیرمتعارف اجاره بهای منازل اقدام می کنند، برخورد خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مرادعلی تاتار روز دوشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار با حضور مشاوران املاک در فرمانداری قصرشیرین، افزود: هم اکنون در شرایط جنگ اقتصادی هستیم و دشمن تمام توان خود را برای این به کار گرفته و افرادی که هم سو با نقشه های دشمن حرکت می کنند با آنها برخورد می شود.

وی اظهار کرد: با توجه به افزایش اجاره بهای مسکن از ابتدای سال جاری این کار توسط استاندار کرمانشاه پیگیری و به شهرستان ها ابلاغ شد که کمیته ویژه ای متشکل از ادارات نماینده دادستانی، تعزیزات حکومتی، شهرداری، بنیاد مسکن و اداره صنعت، معدن و تجارت تشکیل شود تا نسبت به نرخ گذاری براساس ارزش ملک منطقه اقدام کنند.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: اگر مالک و یا مشاور املاکی فراتر از قیمت ارزش ملک در منطقه اقدام کند، با آنها برخورد قانونی می شود.

تاتار افزود: از این رو کمیته مربوط در شهرستان ظرف چند روز آینده تشکیل می شود و مشاوران املاک بر اساس دستورالعمل های قانونی که از سوی صنعت معدن، تجارت و اتاق اصناف به آنها ابلاغ می شود، باید اقدام کنند.

وی گفت: این کار دستور کار ویژه شهرستان است و خلاف این امر از کسی پذیرفتنی نیست و هیچ مشاور املاکی حق ندارد بدون نظر کارشناس مربوط قراردادی تنظیم کند.

او ادامه داد: اتاق اصناف و اداره صنعت، معدن و تجارت باید شرایط لازم از جمله کلاس های آموزشی و مشاوره را برای مشاوران املاک فراهم کنند.

وی گفت: با توجه به گرانی های اخیر مسکن برای مقابله و کنترل آن همکاری همه مردم و مسئولان الزامی است.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت دارد.

۳۰۱۲/۸۰۶۶