۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۲
کد خبرنگار: 1171
کد خبر: 83357134
۰ نفر
عملیات ساخت مدرسه خیری هشت کلاسه در کنارک آغاز شد

زاهدان - ایرنا - عملیات ساخت یک واحد آموزشی هشت کلاسه خیری امروز/دوشنبه/ در روستای برسر کنارک در جنوب سیستان و بلوچستان آغاز شد.

معاون اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان در حاشیه مراسم کلنگ زنی این واحد آموزشی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مدرسه خیری به گستره هزار و ۵۰۰ متر مربع با اعتبار هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ساخته می‌شود.

مهدی اربابی با قدردانی خیران مدرسه ساز گفت: هر روز به همت خیران نواندیش بومی و غیر بومی سیستان و بلوچستان یک سند توافقی برای ساخت مدرسه در نقاط دورافتاده این استان امضا می‌شود که جای بسیار تقدیر و تشکر از انسان‌های بزرگ اندیش را دارد.
معاون اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان با اشاره به خدمات خیران مدرسه ساز در سیستان و بلوچستان گفت: از مجموع هزار و ۲۹۱ پروژه ساخته شده از سال ۹۰ تاکنون در این استان ۷۵۱ فضای آموزشی به صورت مردمی ساخته و به آموزش و پرورش تحویل شده است.
وی خاطر نشان کرد: ۵۸ درصد مدارس این استان از سال ۹۰ تاکنون با مشارکت خیران ساخته شده که در نوع خود بی سابقه است.
اربابی اظهار داشت: سیستان و بلوچستان با توجه به نرخ بالای موالید و جذب بازماندگان از تحصیل با وجود همه اقدامات مطلوب انجام گرفته همچنان در مدرسه سازی به پنج هزار کلاس درس جدید نیاز دارد.
به گزارش ایرنا، ۷۴۰ هزار دانش آموز سیستان و بلوچستان در سال تحصیلی ۹۷-۹۸ در ۶ هزار و ۶۰۰ مدرسه با ۴۰ هزار فرهنگی در حال تحصیل هستند.
۷۳۱۶**۶۰۸۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =