۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۴
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83357111
۰ نفر
دو خبر فرهنگی از گیلان

رشت - ایرنا - دعوت فرهنگیان گیلان برای شرکت در نخستین جشنواره ملی تجربه های موفق مدارس و آمادگی مراکز ۳۱ گانه کانون پرورش فکری استان برای ثبت نام تابستانی، دو خبر فرهنگی است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان روز یکشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: شناسایی و معرفی تجربه‌ها و ایده‌های موفق، مؤثر و نوآورانه از جمله مهمترین راهکارهای عملی برای مدارس است تا بتوانند با اطمینان بیشتری فعالیت‌های اجرایی خود را طراحی و اجرا کنند.‌

نرگس دستیار افزود: با وجود همه تفاوت‌ها، کمبودها و چالش‌های مربوط به هر مدرسه، موقعیت‌ها، تجربه‌ها و ایده‌هایی وجود دارد که می‌تواند به ارتقا و بهبود کیفیت انجام فعالیت‌ها و به‌طور کلی بهبود عملکرد مدارس منجر شوند.

وی اظهار داشت: با درک ضرورت‌های شناسایی و معرفی این ایده‌ها و تجربه‌ها، وزارت آموزش و پرورش با مشارکت دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و کارگروه علمی نسبت به پرپایی جشنواره ملی تجربه‌های موفق مدارس اقدام کرده است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش گیلان خاطر نشان کرد: برنامه‌ریزی و مدیریت، فرآیند آموزش، فعالیت‌های فرهنگی و پرورشی، مشارکت والدین و جامعه محلی، فضا و تجهیزات، اقتصاد مدرسه و توسعه منابع از جمله محورهای این جشنواره است.

وی با بیان اینکه مدیران و معلمان دوره‌های اول و دوم ابتدایی می‌توانند با ارسال آثار خود در این جشنواره ملی شرکت کنند، افزود: علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره محورهای جشنواره و نحوه ارسال آثار می‌توانند به سایت دبیرخانه جشنواره به آدرس fses.sru.ac.ir مراجعه کنند.

دستیار اظهار داشت: مهلت ارسال آثار ۳۱ خرداد ماه جاری است، که برگزیدگان کشوری جشنواره با اهدای تندیس جشنواره و جوایز نقدی و غیر نقدی تقدیر می‌شوند.

استان گیلان دارای بیش از ۳۹۱ هزار دانش آموز است.

مراکز ۳۱ گانه کانون پرورش فکری گیلان آماده ثبت نام تابستانی است

مدیرکل کانون پرورش فکری استان گیلان گفت: مراکز ۳۱ گانه کانون پرورش فکری برای ثبت نام کودکان و نوجوانان، گروه سنی چهار تا ۱۶ سال در تابستان آماده است.

اسفندیار ضیایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: فعالیت‌های تابستانی مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در گیلان با عنوان تابستان شاد کانون با بیش از ۴۰ عنوان فعالیت فرهنگی، هنری، ادبی و پژوهشی برگزار می‌شود.

وی با تشریح برنامه‌های کارگاه‌های دوره‌ای اوقات فراغت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اظهار داشت: کتابخوانی، نشریه نگاری، کاردرستی، قصه گویی، خلاقیت و تفکر خلاق، روخوانی و تدبر در قرآن و… از کارگاه‌های فرهنگی، هنرهای تجسمی شامل نقاشی، سفالگری، خوشنویسی، عکاسی و …، هنرهای بومی و سنتی (رشته دوزی، حصیربافی، ظریف بری با چوب…)، صنایع دستی شامل چرم دوزی، گلیم بافی، نقطه کوبی، ساخت زیورآلات تزئینی و… از کارگاه‌های هنری کانون پرورش فکری در تابستان است.

وی اظهار داشت: تئاتر، نماش عروسکی، نمایشنامه خوانی، عروسک گردانی، عروسک سازی، طراحی و ساخت عروسک، پویانمایی و سرود از جمله کارگاه‌های هنرهای نمایشی، کارگاه شعر، داستان، نوشتن خلاق، خواندن متون تخصصی، شاهنامه خوانی و حافظ خوانی از جمله کارگاه‌های ادبی و نجوم، رباتیک، چرتکه، زیست شناسی، کامپیوتر و شطرنج از جمله کارگاه‌های علمی کانون پروش فکری برای ثبت نام کودکان و نوجوانان علاقمندان در تابستان است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مهارت‌های ارتباطی و سبک زندگی والدین و فرزندان، مهارت‌های ارتباطی ویژه گروه سنی نوجوان (شناخت هویت و شخصیت، مهارت‌های دوست یابی، نه گفتن، مهارت خشم، مسئولیت پذیری، حل مسئله و تفکر خلاق، برقراری مؤثر با دیگران و… را از کارگاه‌های مهارت‌های زندگی ذکرکرد.

وی اظهار داشت: علاقمندان برای ثبت نام تا پانزدهم تیرماه سال جاری فرصت دارند تا به مراکز ۳۱ گانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شهرستان‌های مختلف استان گیلان مراجعه کنند.

کانون پرورش فکری گیلان دارای ۳۱ مرکز فرهنگی هنری ثابت، دو مرکز فراگیر (ویژه کودکان ونوجوانان دارای نیازهای ویژه)، چهار کتابخانه پستی، سه کتابخانه سیار روستایی و یک کتاب‌خانه شهری است، افزون بر ۵۰ هزار کودک و نوجوان عضو این مراکز هستند.

۷۲۸۶ /‏۶۰۳۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =