۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۳
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83357072
۰ نفر
فرسودگی لوله های مشترکان آب فومن، مشکل آفرین شده است

رشت - ایرنا - فرماندار فومن قدمت و فرسودگی لوله ها و افزایش تعداد مشترکان بدون افزایش ظرفیت شبکه توزیع آب در این شهرستان را مشکل آفرین عنوان کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا محمود قاسم نژاد در گردهمایی فصلی روحانیون فومن، در تشریح گزارشی از فعالیت‌های دولت در شهرستان اظهار داشت: در طول مدیریت خود بالغ بر یکصد میلیارد تومان پروژه در قالب هفته دولت و دهه فجر گذشته به بهره برداری رسید که زیرساخت‌هایی از جمله راه شهری و روستایی، آسفالت معابر و زیرسازی، آب روستایی، برق، کشاورزی، دامداری و … را شامل می‌شود.
وی با یادآوری اینکه سال گذشته در حوزه برق مبلغ ۱۲ میلیارد تومان هزینه شد، به احداث ۶۰ کیلومتر راه روستایی طی یک سال و نیز راه اندازی سد باغبانان با ۱۴ میلیارد تومان هزینه اشاره کرد.
فرماندار شهرستان فومن ادامه داد: نمی‌توان گفت که مشکل نداریم‌، اما بسیاری از کاستی‌ها با برنامه ریزی و مدیریت درست، رفع شدنیست.
وی با بیان اینکه یکی از اساسی‌ترین مشکلات شهرستان کمبود آب شرب در روستاهاست، میانگین برخورداری از آب روستایی در فومن را نزدیک به ۶۰ درصد اعلام کرد و افزود: در بسیاری از روستاها نیز علی رغم برخورداری، برخی خانوارها هنوز محروم هستند.
قاسم نژاد اضافه کرد: به دلیل کم توجهی در سالیان گذشته، در بخش توزیع آب رتبه دوم استان را از آخر داریم که بهبود این امر مستلزم برنامه ریزی و تلاش بیشتر است و در این راستا چهار میلیارد تومان با پیگیری نماینده اختصاص یافته و علاوه بر آن سه تا چهار میلیارد تومان توسط فرمانداری در کمیته برنامه ریزی اختصاص خواهد یافت.
به گفته قاسم نژاد، هم اکنون برنامه‌های اجرایی آب روستایی در ۱۲ روستا در حال اجراست و در صورت تکمیل پروژه‌ها، شاخص برخورداری شهرستان تا پایان سالجاری به ۷۲ درصد خواهد رسید.

شهرستان فومن با دو بخش مرکزی و سردارجنگل، در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع است. از ۱۳۰ روستای فومن ۷۰ روستا در لیست آبرسانی به هزار روستا قرار دارند و ۴۴ روستای ناحیه یک از باغبانان آب دریافت می‌کنند و بقیه روستاها نیز تحت پوشش سایت سرداران شهید شهرستان شفت قرار خواهد گرفت.

۷۲۹۴/‏۲۰۰۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =