۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۲
کد خبرنگار: 1171
کد خبر: 83357071
۰ نفر
۱۹ طرح عشایری در سیستان و بلوچستان افتتاح شد

زاهدان- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: ۱۹ طرح امور عشایری همزمان با هفته جهاد کشاورزی در سراسر این استان به بهره برداری رسید.

غلام حیدر زورقی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای راه اندازی این طرح‌ها چهار هزار و ۹۵۷ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

وی افزود: بهره برداری از این طرح‌ها زمینه اشتغال افزون بر چهار هزار نفر را به طور مستقیم و غیر مستقیم در سیستان و بلوچستان فراهم کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: ۱۵۷ پروژه بخش کشاورزی با اعتباری بیش از ۲۸۳ میلیارد و ۱۲۷ میلیون ریال در هفته جهاد کشاورزی در این استان در حال بهره برداری است.

وی اظهار داشت: با بهره برداری کامل از این پروژه‌ها که سه هزار و ۱۷۵ خانوار روستایی و عشایری از مزایای آنها بهره‌مند خواهند شد برای هزار و ۵۱۸ نفر شغل دائم و ۱۰ هزار و ۷۹۵ نفر روز شغل موقت در سیستان و بلوچستان ایجاد می شود.
زورقی بیان کرد: طرح‌های قابل افتتاح در سیستان و بلوچستان شامل ۸۵ طرح آب و خاک، ۲۸ طرح تولیدات گیاهی، ۹ طرح تولیدات دامی، ۲ طرح صنایع کشاورزی و غذایی، ۱۱ طرح شیلات آب‌های داخلی، ۱۹ طرح عشایری و سه طرح آبخیزداری است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: برای راه‌اندازی این طرح‌ها بیش از ۵۵ میلیارد و ۸۶ میلیون ریال توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است.

۷۳۱۶**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =