۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۲
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83357068
۰ نفر
شهرداران و دهیاران رودسر علائم هشداردهنده در ساحل نصب کنند

رشت - ایرنا - فرماندار رودسر از همه شهرداران و دهیاران ساحلی شهرستان خواست نسبت به نصب علائم هشدار دهنده در کنار ساحل اقدام کرده و برای محدوده طرح‌های سالمسازی دریا امکانات رفاهی را تا حد امکان فراهم کنند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا حسین اسماعیل پور در نشست ستاد سلامت دریای این شهرستان گفت: مواهب و جاذبه‌های طبیعی بویژه ساحل زیبای دریا در این شهرستان فرصت مغتنمی است تا با فراهم سازی زیرساخت‌های مناسب زمینه حضور گردشگران و مسافران را در این شهرستان فراهم کنیم.
وی خاطرنشان کرد: پرداختن به ایجاد زیرساخت‌های سواحل بدون رویکرد فرهنگی تأثیر چندانی در جذب گردشگر نخواهد داشت و در بحث ساماندهی سواحل پرداختن به مقوله فرهنگ امری بسیار مهم بشمار می‌رود که همه دستگاه‌های ذیربط باید در این خصوص اهتمام ویژه ای داشته باشند.
فرماندار رودسر ادامه داد افزایش امکانات خدماتی در سواحل، زیباسازی ورودی سواحل، ساماندهی تابلوهای شناسایی مسیر در امتداد سواحل در جذب مسافر و گردشگر نقش مؤثری دارد.
اسماعیل پور از تمامی دستگاه‌های مرتبط خواست تا واحدهای صنفی در کنار ساحل را بطور قانونی ساماندهی کنند تا سلامت مردم و گردشگران به مخاطره نیفتد.
وی اضافه کرد: از ظرفیت بخش خصوصی در حوزه ساماندهی سواحل باید نهایت استفاده را برد و با فراهم کردن زیرساخت‌های مناسب زمینه حضور سرمایه گزاران در این بخش را فراهم کنیم.

شهرستان رودسر با چهار بخش مرکزی، چابکسر، کلاچای و رحیم آباد در ۷۵ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع شده و ۴۵ کیلومتر نوار ساحلی دارد.

۷۲۹۶/‏۲۰۰۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =