۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۶
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83357066
۰ نفر
جاده های عشایری ماسال بهسازی شوند

رشت - ایرنا - فرماندار ماسال خواستار اتخاذ تدابیر درست و اصولی و نیز تخصیص اعتبارات لازم برای بهسازی مسیرهای عشایری این شهرستان شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا محمدجواد عامر در نشست مشترک بررسی مسائل و مشکلات حوزه کشاورزی ماسال اظهار داشت: یکی از مهمترین مشکلات پیش روی عشایر شهرستان جاده‌های عشایری است که به علت خاک سست با کوچک‌ترین بارش دچار رانش می‌شوند و با توجه به کوچ عشایر درخواست ما این است که در این حوزه تدبیر شود و اعتبار لازم جهت بهسازی این مسیرهای عشایری برای شهرستان اختصاص یابد.
وی با اشاره به سنتی بودن آبخور شالیزارهای ماسال در مقایسه با سایر شهرستان‌ها، ابراز امیدواری کرد که در راستای جلوگیری از هدررفت آب کشاورزی، پروژه بتنی کردن انهار کشاورزی در سطح شهرستان به صورت ویژه اجرایی شود.
فرماندار ماسال با ابراز نگرانی در خصوص تغییر کاربری غیر قانونی اراضی کشاورزی اظهار داشت: در این راستا نیازمند پیگیری ویژه و برگزاری جلسات جهت جلوگیری از تغییر کاربری شالیزارها هستیم.
همچنین با قول مساعد مدیرکل تعاون روستایی گیلان، فروشگاه اتحادیه تعاون روستایی ماسال تا مردادماه به بهره برداری می‌رسد. در صورت اجرایی شدن این مهم، بسیاری از اقلام کشاورزی با قیمت تعاونی در سطح شهرستان عرضه خواهد شد.
همچنین هماهنگی جهت توزیع مستقیم مرغ تعاونی و بهبود توزیع آرد عشایری در سطح شهرستان از جمله مصوبات سفر مدیران کشاورزی استان به ماسال بود.

شهرستان ماسال با دو بخش مرکزی و شاندرمن، در ۴۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.

۷۲۹۶/‏۲۰۰۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =