۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۴
کد خبرنگار: 2176
کد خبر: 83357051
۰ نفر
حماس: موضع همه فلسطینی ها رد معامله قرن است

تهران-ایرنا- معاون دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) گفت: موضع واحد همه فلسطینی ها رد معامله قرن و طرح آمریکایی برای از بین بردن مساله فلسطین است.

به گزارش شبکه خبری المیادین، «صالح العاروری» پس از دیدار با «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان در بیروت افزود که اتحاد فلسطینی‌ها در برابر معامله قرن، طرح آمریکا را ناکام خواهد گذاشت و طرف‌های لبنانی و فلسطینی پذیرش وطن جایگزین را عقب نشینی از حقوق خود می‌دانند.

این گزارش افزود: «صالح العاروری»، «حسام بدران» عضو دفتر سیاسی این جنبش، «اسامه حمدان» مسئول روابط خارجی حماس و «احمد عبدالهادی» نماینده حماس در لبنان با سید محمود علوی وزیر اطلاعات ایران هم دیدار کردند.

طرفین در این دیدار بر ضرورت ادامه دیدارها برای مواجهه با چالش‌ها و خطرات پافشاری و اصرار دولت آمریکا برای تحمیل معامله قرن به فلسطینی‌ها بر خلاف میل آنها و ملت‌های منطقه تاکید کردند.

«احمد عبدالهادی» یک مسوول در جنبش حماس در لبنان به شبکه المیادین گفت که دیدار العاروری با وزیر اطلاعات ایران در چارچوب مشورت ها برای مواجهه با معامله قرن بود.

وی افزود که تنها اسرائیل از معامله قرن سود می برد و کسانی که در کنفرانس بحرین شرکت می کنند در راستای منافع اسرائیل عمل می کنند اما تا زمانی که مقاومت ادامه دارد معامله قرن پیروز نخواهد شد.

یک مقام ارشد دولت ترامپ به تازگی از رونمایی بخش اول معامله قرن شامل برگزاری «کارگاه» جذب سرمایه گذاری برای کرانه باختری، غزه و منطقه در ماه جاری میلادی خبر داد.

همچنین گفته شده است که این کارگاه توسط جرد کوشنر مشاور و داماد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و جیسون گرینبلت فرستاده ویژه این کشور در خاورمیانه اداره می‌شود.

پیش تر، رسانه‌ها گزارش داده بودند که مصر، اردن و مغرب از جمله کشورهایی هستند که موافقت خود را برای شرکت در کنفرانس منامه اعلام کرده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =