۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۶
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 83357049
۰ نفر
۱۴ طرح عمرانی کشاورزی در شاهین دژ به بهره برداری رسید

مهاباد- ایرنا- ۱۴ طرح عمرانی کشاورزی با ۱۳ میلیارد ریال هزینه به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در شاهین دژ به بهره برداری رسید.

رییس اداره جهاد کشاورزی شاهین دژ روز دوشنبه در آیین افتتاح این طرح ها به خبرنگار ایرنا گفت: این طرح‌ها شامل ۱۲ طرح آبیاری تحت فشار و ۲ طرح پوشش بتنی کانال انتقال آب عمومی به روستای «آغاجاری» از توابع شاهین دژ است.

سعید خدایی ادامه داد: طرح‌های آبیاری تحت فشار در ۲ بخش خرده مالکی و تجمیعی با ۱۰ میلیارد ریال هزینه در ۹ روستای این شهرستان به بهره برداری رسیده است که موجب صرفه جویی یک میلیون و ۲۰۰ هزار مترمکعب آب به صورت سالانه می‌شود.

وی اضافه کرد: طرح پوشش بتنی کانال آب عمومی از روستای «مامالو» به سمت «آغاجاری» نیز با ۱.۸ کیلومتر و سه میلیارد ریال هزینه به بهره برداری رسیده است.

وی یادآور شد: با راه اندازی این طرح‌ها برای ۲۵۲ نفر از کشاورزان شاهین دژی به صورت مستقیم و ۷۵۶ نفر دیگر نیز به صورت غیر مستقیم فرصت اشتغال فراهم شده است.

رییس اداره جهاد کشاورزی شاهین دژ اظهار داشت: به مناسب هفته جهاد کشاورزی عملیات اجرایی ۶ طرح عمرانی نیز با ۱۱ میلیارد ریال اعتبار در این شهرستان آغاز شد.

خدایی بیان کرد: این طرح‌ها شامل چهار طرح آبیاری تحت فشار تجمیعی در چهار روستای «قوزلو افشار»، «قزلقبر»، «باغ علیا» و «منبر» است که ۱۰ میلیارد اعتبار برای راه اندازی آنها اختصاص یافته است.

وی از کلنگ زنی ۲ طرح مرمت و بازسازی قنات در این شهرستان نیز در همین ایام خبر داد و گفت: عملیات بازسازی قنات‌ها با یک میلیارد ریال در روستاهای «سعیدآباد» و «اینجه مرادخان» شروع شده است.

به گزارش ایرنا، ۲۱ تا ۲۷ خرداد ماه هفته جهاد کشاورزی نام گذاری شده است؛ شاهین دژ در مجموع دارای ۹۰ هزار هکتار زمین زراعی و باغی است که از این مقدار ۲۵ هزار هکتار آبی است.

این شهرستان با بیش از ۹۲ هزار نفر جمعیت در جنوب استان آذربایجان غربی و ۲۲۵ کیلومتری مرکز استان قرار دارد.

۹۹۰۳/۶۱۸۵/۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =