تولید ماهی خاویاری استان تهران ۲۰ درصد افزایش یافت

تهران- ایرنا- مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: در سال گذشته ۲۰ تن ماهی خاویاری در این استان تولید شدکه نسبت به مدت مشابه آن در سال ماقبل ۲۰ درصد افزایش یافت.

«نغمه نظری» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: در سال گذشته ۲۰ تن ماهی خاویاری و همچنین بیش از ۱۰ هزار تن ماهی کپور در ۲۷۹ واحد ماهی گرمابی تولید شد.

وی افزود: همچنین در سال گذشته ۵ هزار و ۵۶۴ هزار تن انواع ماهی سردابی در ۱۴۰ واحد فعال استان تهران تولید شد.

مدیر امور شیلات و امور آبزیان استان تهران از شهرستان‌های فیروزکوه و دماوند به عنوان دو قطب اصلی تولید ماهیان سردابی در این استان نام برد و گفت: سالانه بالغ بر ۲ هزار تن ماهی سردابی و بیش از ۳۰ میلیون قطعه بچه ماهی قزل آلا در این دو شهرستان تولید می‌شود.

وی با اشاره به تولید سالانه ۶ هزار و ۲۰۰ تن گوشت ماهی در استان تهران گفت: ۵ هزار و ۱۰۰ تن از این میزان مربوط به تولید ماهیان سردابی است.

مدیر شیلات و امور آبزیان استان تهران با بیان اینکه این استان در تولید ماهیان زینتی رتبه دوم کشور را دارد ادامه داد: این استان در سال گذشته ۳۴ میلیون و ۷۰۰ قطعه انواع ماهی زینتی را در ۹۲ واحد فعال تولید کرد.

وی همچنین درباره میزان واحدهای فعال تولید ماهی در استان تهران نیز گفت: ۵۱۱ واحد شامل ۴۱۹ واحد تولید ماهیان خوراکی و ۹۲ واحد تولید ماهیان زینتی در این استان فعال است که در این واحدهای تولیدی ۲ هزار و ۴۳۵ نفر مشغول کار هستند.

نظری سرانه مصرف ماهی در استان تهران را به ازای هر نفر ۱۰ کیلو و ۵۰۰ گرم اعلام کرد و گفت: با توسعه واحدهای تولیدی و ترغیب شهروندان به مصرف ماهی این میزان نیز افزایش خواهد یافت.

وی تصریح کرد: راه اندازی بازارچه تخصصی و باراندازهای عرضه آبزیان در سطح استان و همچنین حمایت از توسعه فعالیت‌های نوین در پرورش و تولید آبزیان از جمله میکروجلبک های آب شیرین و زالوی طبی در دستور کار قرار دارد.

به گفته نظری، پتانسیل یابی و ماهی دار کردن استخرهای دو منظوره کشاورزی و همچنین ایجاد تنوع گونه‌ای متناسب با اقلیم استان تهران و ترویج پرورش گونه‌های جدید اقتصادی و بازار پسند از اهدافی است که امسال در دستور کار قرار داریم.

ته را م/‌۷۲۴۳/‌/‌۱۳۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =