۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۸
کد خبرنگار: 1176
کد خبر: 83357012
۰ نفر
۴۵.۵ هکتار از اراضی ملی محدوده شهر زاهدان رفع تصرف شد

زاهدان -ایرنا - فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت: در راستای مبارزه با پدیده شوم زمین خواری و صیانت از انفال ملی ۴۵.۵ هکتار از اراضی ملی شامل مراتع روستاهای شوره رود، خیر آباد، منزلاب و حسین آباد جیگولی از توابع شهر زاهدان رفع تصرف شد.

سرهنگ داریوش سرگلزایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اراضی تصرف شده در قالب ۲۵ فقره پرونده پس از بررسیهای قانونی رفع تصرف شده است.

وی ارزش ریالی این تصرفات را ۳۲۰ میلیارد ریال عنوان کرد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان افزود: این اراضی به تفکیک در شوره رود ۳۳ هکتار، خیر آباد ۱۱ هکتار، منزلاب ۲ دهم هکتار و حسین آبادی جیگولی یک دهم هکتار بوده است.

وی ادامه داد: از آنجایی که منابع طبیعی و ملی از سوی افراد سودجو و فرصت طلب بطور غیر قانونی تصرف می‌شود ضروریست تمامی دستگاه‌های دست اندرکار در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

سرگلزایی همکاری مردم برای ارائه تخلفات در حوزه‌های مختلف منابع طبیعی را مهم دانست و اظهار داشت: سامانه تلفنی ۱۵۰۴ سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری بطور شبانه روز آماده دریافت اخبار و حوادث مربوط به منابع طبیعی و اراضی ملی از جمله تصرف و یا تخریب است.

به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان با افزون بر ۱۸۸ هزار و ۲۲۲ کیلومتر مربع مساحت برابر با ۱۱.۵ درصد از گستره ایران به دلیل تنوع اقلیمی و وضعیت توپوگرافی رویشگاه گیاهان منحصر بفرد است به طوری که از این گستره ۱۰،۵ میلیون هکتار آن را مرتع، ۱،۲ میلیون هکتار جنگل و چهار میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار را بیابان تشکیل می‌دهد.

۹۹۱۴**۶۰۸۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =