۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۳۱
کد خبرنگار: 1061
کد خبر: 83357010
۰ نفر
تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران به فینال آسیا رسید

تهران – ایرنا- تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران با غلبه بر تیم قدرتمند چین به فینال مسابقات قهرمانی آسیا راه یافت.

رقابت‌های شمشیربازی قهرمانی آسیا از ۲۳ خردادماه به میزبانی شهر توکیو ژاپن آغاز شده است و ۱۰ شمشیرباز زن و ۷ شمشیرباز مرد ایران در این رقابت‌ها حضور دارند.

امروز دوشنبه رقابت‌های تیمی در اسلحه سابر برگزار شد و تیم مردان متشکل از مجتبی عابدینی، علی پاکدامن و محمد رهبری پس از صعود از مرحله مقدماتی، در یک هشتم نهایی با نتیجه ۴۵ بر ۱۸ عربستان را از پیش رو برداشتند.

سابریست های ایران در یک چهارم نهایی برابر تایلند با نتیجه ۴۵ بر ۳۹ به پیروزی رسیدند و در نیمه نهایی چین را با نتیجه ۴۵ بر ۳۹ شکست داد و فینالیست شدند.

تیم کشورمان تا ساعاتی دیگر برای کسب مدال طلا به مصاف کره جنوبی می رود.

در اسلحه اپه تیمی زنان؛ تیم کشورمان متشکل از مهسا پور رحمتی، پریا ماهرخ و سکینه نوری پس از صعود از مرحله مقدماتی، در یک هشتم نهایی استرالیا را با نتیجه ۴۵ بر ۳۱ شکست داد. این تیم در یک چهارم نهایی ۴۵ بر ۲۹ نتیجه را به تیم قدرتمند کره جنوبی واگذار کرد.

تیم اپه زنان ایران در ادامه برابر قزاقستان با نتیجه ۴۵ بر ۳۸ شکست را پذیرفته و برای کسب مقام هفتمی بایدبه مصاف تایلند بروند.

پیش از این رقابت‌های بخش انفرادی برگزار شد و «مجتبی عابدینی» با کسب جایگاه سوم در اسلحه سابر، تنها مدال آور ایران با نشان برنز تا پیش از پایان رقابت‌های قهرمانی آسیا است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =