ساخت قطعات هوایی استاندارد با بهره‌گیری از توان شرکت‌های دانش‌بنیان

تهران- ایرنا- ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری با هدف تامین نیازهای صنعت هوایی در کشور، اقدام به ایجاد مدل تولید قطعات هوایی استاندارد در راستای نیازهای هوایی و بالگردی با مشارکت صنعت و خطوط هوایی کرده است.

به گزارش روز دوشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یکی از نیازهای مهمی که در صنعت هوایی وجود دارد، تولید و تأمین قطعات مورد نیاز این صنعت است، قطعاتی حیاتی که رونق صنعت هوایی را در پی دارد. قیمت بالای این قطعات و تحریم‌های اخیر باعث شده که ایران برای تأمین این قطعات، به دنبال استفاده از توانمندی متخصصان داخلی باشد.

یکی از مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح، شناسایی قطعات موردنیاز در صنعت هوانوردی و فرصت ساخت آن در ایران است، برای اجرایی شدن این طرح ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان و جوانان و ایده‌های آنها استفاده خواهد کرد.

صنعت حمل و نقل هوایی از اهمیت بالایی برخوردار است. ایران هم چهارمین تربیت‌کننده نیروی مهندس در جهان است که تعداد بالایی از این جوانان، متخصصانی در حوزه هوایی و هوانوردی هستند، جوانانی که می‌توانند رونقی قابل توجه به صنعت هوایی و هوانوردی کشور دهند.

ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف استفاده از این توانمندی‌ها و تخصص‌های موجود و توسعه صنعت هوایی و هوانوردی در کشور که یک صنعت پرکاربرد و تحریمی است، اقدام به طراحی مدل تولید قطعات هوایی استاندارد کرده است.

با اجرای چنین برنامه‌هایی هم رشد گسترده شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور محقق می‌شود و هم رتبه ایران در زمینه صنعت هوایی رشد بالایی خواهد داشت.

از دیگر مزایای اجرای این طرح در کشور، اشتغالزایی و رونق کسب و کار برای جوانان است، جوانانی که با کسب مهارت و دانش در کشور، توانایی یافتن شغل و امکان ورود به بازار را ندارند. اجرای چنین طرح‌هایی می‌تواند زمینه اشتغال این افراد را فراهم کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =