۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۴
کد خبرنگار: 996
کد خبر: 83356960
۰ نفر
۲ طرح کشاورزی  در بروجرد به بهره برداری رسید

بروجرد - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی ۲ طرح تولیدی و خدماتی در این شهرستان افتتاح و به بهره برداری رسید.

عزت الله نباتی روز دوشنبه درحاشیه افتتاح این طرح‌ها در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح‌ها شامل ایستگاه جمع آوری شیر روستای کرت آباد و مرکز پرواربندی آمیخته گری نژاد رومانوف با نژاد گوسفند محلی است.

وی اظهار داشت: ایستگاه جمع آوری شیر به ظرفیت پنج تن با اعتبار و سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد ریال راه اندازی شد.

وی بیان کرد: مرکز پرواربندی آمیخته گری نژاد داشتی با ظرفیت ۲۶۲ رأس دام سبک در روستای فلک الدین ایجاد شده است.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد اضافه کرد: مجموع سرمایه گذاری این مرکز پرواربندی ۳۰ میلیارد ریال بوده که ۶ میلیارد ریال آن تسهیلات صندوق توسعه ملی سال ۹۷ می‌باشد.

نباتی ادامه داد: این طرح‌ها در مجموع زمینه اشتغال ۱۶ تن از جویندگان کار این شهرستان را به طور مستقیم فراهم کرده است.

وی مجموع اراضی کشاورزی این شهرستان را ۶۸ هزار هکتار اراضی آبی و دیم اعلام کرد و گفت: در مجموع بیش از ۲۰ هزار بهره بردار کشاورزی در این شهرستان وجود دارد و ۲۵ درصد اراضی باغی لرستان در بروجرد واقع شده است.

نباتی اضافه کرد: این شهرستان در بحث تولید بذرهای اصلاح شده جایگاه خوبی در استان دارد و حدود ۷۰ درصد لرستان را تحت پوشش قرار داده است.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد مجموع اراضی کشاورزی و باغی این شهرستان را ۶۸ هزار هکتار اعلام کرد و افزود: ۱۱ هزار و ۶۰۰ هکتار اراضی باغی بارور و یک هزار و ۸۹۰ هکتار باغات غیربارور هستند.

وی افزود: هم اکنون ۳۵ درصد از جمعیت شهرستان بروجرد به صورت مستقیم و غیرمستقیم به کشاورزی اشتغال دارند.
۶۰۵۲/۷۲۷۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =