۲۷ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۱
کد خبرنگار: 933
کد خبر: 83356959
۰ نفر
کودک آزاری رتبه نخست تماس با اورژانس اجتماعی کرمان است

کرمان - ایرنا - ریئس اورژانس اجتماعی کرمان گفت: حدود 12 هزار و 601 نفر در سال 97 با 18 خط 123 در سراسر این استان تماس گرفته اند و طبق این آمار کودک آزاری با 2 هزار و 556 تماس تلفنی رتبه نخست تماس ها در اورژانس اجتماعی را به خود اختصاص داده است.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان لیلا اسماعیلی افزود: غفلت و بی توجهی به فرزندان بیشترین نوع از انواع کودک آزاری در استان کرمان است.

وی بیان کرد: اختلافات خانوادگی با یک هزار و ۲۹۷ مورد تماس در رتبه دوم تماس‌های ۱۲۳ قرار گرفته که اغلب این اختلافات ناشی از اعتیاد، مشکلات اقتصادی و نداشتن مهارتهای زندگی است.

رئیس اورژانس اجتماعی کرمان با بیان اینکه کودکان کار با ۱۲۹ هزار و ۲۹۴ تماس تلفنی با خط ۱۲۳ در جایگاه سوم تماس‌های این نهاد قرار دارند تصریح کرد: کودکان کار و خیابان اغلب برای تأمین معیشت خود و خانواده به خیابان‌ها سرازیر می‌شوند که در استان کرمان در یک اقدام بین بخشی حضور این کودکان به طور محسوسی در خیابان‌ها کاهش یافته است.

وی گفت: همسر آزاری با ۵۲۸، افکار خودکشی و اقدام به آن با ۴۲۶، فرار از منزل دختران با ۱۳۷، زنان و دختران آسیب دیده با ۱۲۹، زوجین متقاضی طلاق با ۱۱۶، معلول آزاری با ۵۳، اختلال هویت جنسی با ۱۴ تماس به ترتیب در رتبه های چهار تا ۱۱ قرار گرفته‌اند.

۷۴۳۷/‌۳۰۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =